İsmail Saymaz, Doğu Perinçek’i bu kez harbiden çıldırttı

CNN Türk'te İsmail Saymaz'ın Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e 1991 yılında Halkın Emek Partisine gönderdiği koalisyon teklifindeki Kürtlerle ilgili “kendi kaderlerini tayin hakkı” ile ilgili maddeyi hatırlatması üzerine ikili arasında tartışma çıktı.

banner311

Gazeteci İsmail Saymaz'ın gündeme getirdiği Kürtlerle ilgili maddenin ayrılıkçı olmadığı aksine bütünleştirici bir teklif olduğunu söyleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “federasyon” teklifiyle ilgili geçmişte hata yaptığını ancak bu hatadan döndüklerini söyledi.

Saymaz, "Yanlışı niye hararetle savunuyorsunuz şu an" sorusunun ardından ise Perinçek tarafından provokatörlükle suçlandı.

Bu hatırlatmanın ardından sinirlenen Perinçek, Saymaz’a “Cahil bu, bilmiyor” gibi ifadelerle ateş püskürürken Kürtlere kendi kaderini tayin hakkının verilmesini Türkiye'nin birliği için söylediğini savundu, federasyon hatırlatmasına ise "yanlış yaptık" diyerek cevap verdi.

Perinçek, Saymaz'ı provokatörlükle suçladı. Saymaz gibi isimlerin televizyonlara çıkarılmaması gerektiğini söylemesi üzerine müdahale moderatör Ercan Gürses'ten geldi. Gürses, Perinçek'e bu şekilde ithamlarda bulunmaması gerektiğini söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.