İsmail Saymaz, halka 'alt tabaka' diyenlere böyle cevap verdi: 'Şu 'alt tabaka' uygarlıkta alayınızı tokat manyağı yaptı'

Gazeteci İsmail Saymaz'ın geçen hafta 31 ilde geç saatlerde ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası halka; “lümpen”, “ayı”, “gerizekalı” diye seslenen yazarlara sosyal medyadan verdiği cevap olay oldu.

banner311
İsmail Saymaz, halka 'alt tabaka' diyenlere böyle cevap verdi: 'Şu 'alt tabaka' uygarlıkta alayınızı tokat manyağı yaptı'

Geçen hafta 31 ilde sokağa çıkma yasağının aniden ilan edilmesi vatandaşları fırın, market ve büfelerde izdihama neden olmuş, bu durum karşısında ise Mehmet Barlas, Engin Ardıç gibi yazarlar köşe yazılarında vatandaşı “lümpen”, “ayı”, “gerizekalı” diye tanımlamışlardı.

SAYMAZ BÖYLE CEVAP VERDİ!

Bu hafta ise 31 ilde sokağa çıkma yasağının 4 gün önceden ilan edilmesiyle vatandaşlar alışverişlerini rahatça gerçekleştirdi ve herhangi bir izdiham yaşanmadı. Gazeteci İsmail Saymaz’da sosyal medya hesabında bu duruma dikkat çekerek, “Kendi halkına “ayı” diye küfredenleri, “gerizekalı” diye hakaret edenleri, “alt tabaka” diye üstten bakanları, “luppocu” diyenleri, “iki gün aç kalsanız ölür müsünüz” diye efelenenleri sahneye bekliyoruz. Beğenmediğiniz şu “alt tabaka” uygarlıkta alayınızı tokat manyağı yaptı” paylaşımında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 11:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.