İsmail Türk “Eli kana bulaşmamış solcularla el ele tutuşabilirim”

banner155

Türkiye dönmesinden sonra gözaltına alınıp serbest bırakılan Habererk.com imtiyaz sahibi ve Yeniçağ yazarı İsmail Türk ilk kez KRT'de Çağlar Cilara'ya konuştu.

İsmail Türk “Eli kana bulaşmamış solcularla el ele tutuşabilirim”
banner170

Ülkücülük davasından 10 yıl cezaevinde yatan Türk, Deniz Gezmiş'in yurtsever olduğunu söyleyerek, "Herkesin biraz da solculuk yanı olmalı" diye konuştu.

Rıdvan Dilmen'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Deniz Gezmiş'e benzetmesinin ardından Ak Parti ve MHP'li yöneticiler Gezmiş için terörist benzetmesi yaparken ülkücü camiadan farklı bir açıklama geldi.

 Habererk.com imtiyaz sahibi ve Yeniçağ yazarı Deniz Gezmiş'in yurtsever olduğunu belirterek, "Herkesin içinde solculuk olmalı" dedi.

"Deniz Gezmiş benim ülkemin insanı değil mi? Geçmiş kavgadan gelen bir insanım, kavgaları kan davası haline getirmek doğru değil. Deniz Gezmiş bir ülkücü katili hiç olmadı. Deniz Gezmiş'in kapitalizme karşı olması, Amerika'ya karşı olması, bunlar güzel şeyler. Eli kana değmemiş solcularla el ele tutuşabilirim. Bu noktaya geldim. Hatta ve hatta herkesin biraz da solculuk yanının olması gerektiğine inanıyorum. Sosyal devlet ülküsü anlayışını benimsemek açısından söylüyorum."

İsmail Türk programda soru üzerine Deniz Gezmiş'in yurtsever olduğunu da söyledi.

Programın tamamı

YORUM EKLE
YORUMLAR
RKB
RKB - 1 yıl Önce

Ben bu düşünceye katılmıyorum. Deniz Gezmiş'in bu memleket yararına en ufak bir katkısı olmamıştır.

hüseyin Taşer
hüseyin Taşer - 1 yıl Önce

Milliyetçi, Demokratik Türkiye ülküsüne giden yolculukta toplumu kucaklayıcı olmak gerekir... Merkezde durabilmek için biraz sağcı, biraz da solcu, esasta ise milliyetçi olunması gerekiyor. Bu ülke hepimizin..

hamit iltaş
hamit iltaş - 1 yıl Önce

ısmaıl beye yurekten katılıyorum. sıyası bır uslup kullanmıyor. samimi bir uslup kullanıyor. Anlamadığım 12 eylul öncesi dış güçler ülkemizin gençlerini sağ sol diye ikiye böldü ve birbirine kırdırdı diyenler bu acıklamaya tepkı gösteriyor. bu samimiyetsizlik nedendir acaba.

SIRADAKİ HABER

banner151