İstanbul'da beklenen 'Büyük Deprem'in tahliye planı!

İstanbul'da beklenen 'Büyük Deprem'in tahliye planı açıklandı. Plan, "Almanya'dan sonra Japonya da bizi kıskanacak" Şeklindeki tiye alınan yorumları da beraberinde getirdi.

İstanbul'da beklenen 'Büyük Deprem'in tahliye planı!

İçişleri Bakanlığı'nın koordinasyonunda İstanbul Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı, AFAD ve diğer kamu kurumları ile birlikte çok detaylı bir deprem eylem planı hazırlandı.

İstanbul'da beklenen 'büyük deprem' için uzmanlar her geçen gün uyarırken, kentte tüm hazırlıklar da 7,5 büyüklüğünde bir depreme göre yapılıyor.

Hazırlanan plana göre, depremzedeleri şehir dışına çıkarmak için İstanbul açıklarında tahliye gemileri bekleyecek. Hava, kara ve demir yolları aktif olarak kullanılacak. Ayrıca tahliye olan vatandaşların sevk edileceği 18 il de hazır.

TRT Haber'de Merve Güneş imzasıyla yayımlanan habere göre eylem planı, İstanbul'da 7,5 büyüklüğündeki bir depreme göre hazırlandı.

Planda en önemli nokta olarak, depremzedelerin şehirden tahliyesi üzerinde duruldu. Toplam 23 adet tahliye alanı bulunan İstanbul'da 6 ayrı yerde gemiler tahliye için kullanılacak.

TAHLİYE ŞU İLLERE OLACAK

Plana göre ilk etapta depremzedeler, Balıkesir, Eskişehir, Ankara, Manisa, İzmir, Afyonkarahisar, Konya, Antalya, Denizli, Samsun ve Kayseri’ye tahliye edilecek. İsteyenler de memleketlerine gönderilecek.

İhtiyaca bağlı ikinci grup destek il olarak belirlenen Adana, Gaziantep, Malatya, Trabzon, Diyarbakır, Erzurum ve Erzincan’a da depremzedeler sevk edilebilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
akp acil gitmeli
akp acil gitmeli - 8 ay Önce

ve hala kanalistanbul diyorlar bu kentsel dönüşüm için kafa yormuyorlar neden oradna bir gelir bir rant elde etmiyorlarki niye kafa yorsunlar.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344