İstanbul ilçeleri koronavirüs salgın haritası

İstanbul'da Anadolu ve Avrupa yakasındaki ilçelerde görülen koronavirüs vaka sayıları açıklandı. İstanbul ilçelerinde görülen koronavirüs salgın haritası haberimizde.

banner311
İstanbul ilçeleri koronavirüs salgın haritası

İstanbul'un hangi ilçesinde ne kadar koronavirüs vakası görüldüğü belli oldu. İstanbul'daki son koronavirüs yoğunluk haritası ışığında vakaların en çok kıyı kesimlerde görüldüğü belirlendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından İstanbul'daki ilçelerin hangisinde daha çok koronavirüs vakasına rastlandığı yoğunluk haritası ile açıklandı. Son olarak dün 7 Nisan 2020 tarihinde Bilim Kurulu toplantısının hemen ardından Sağlık Bakanlı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada toplam koronavirüs vaka sayısının 34 bin 109 olduğu ve toplamda ise can kaybımızın 725'e kadar çıktığı ifade edildi.

İSTANBUL İLÇELERİ KORONAVİRÜS VAKA SAYILARI

Rakamların açıklanmasından sonra İstanbul'da hangi ilçede daha fazla koronavirüs salgınına rastlandığı da kesinlik kazanmış oldu. Buna göre; İstanbul'da koronavirüs vakasına en çok rastlanılan iller arasında Anadolu yakasında; Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Çekmeköy, Ümraniye; Avrupa yakasında ise Eminönü, Fatih, Küçükçekmece, Zeytinburnu, Beşiktaş, Zincirlikuyu, Maslak geldi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.