İstanbul Valiliğinden yağış açıklaması

İstanbul Valiliği yazılı bir açıklama yaparak, İstanbul'da yaşanan olumsuz hava koşullarının bir süre daha devam edeceğini belirtti.

İstanbul Valiliğinden yağış açıklaması

İstanbul Valiliği’nden son günlerde etkili olan olumsuz hava koşulları ve sokakta yaşayan yurttaşlara karşı duyarlı olunması gerektiğine ilişkin açıklama yapıldı.

Olumsuz hava koşullarının bir süre daha devam edileceğinin tahmin edildiğinin ve sokakta yaşayan belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:"Meteorolojik verilere göre; bölgemizde kaydedilen soğuk ve yağışlı hava şartlarının bir süre daha ilimizi olumsuz yönde etkileyeceği tahmin edilmektedir. Kış mevsimi nedeniyle yapılan hazırlıklar düzenli olarak gözden geçirilmiş, muhtemel aksaklıkların önlenmesi için ilave önlemler alınmıştır.

Sokakta yaşayanların kötü hava şartlarından korunması ve bakım altına alınmaları için bütün vatandaşlarımızdan polis, zabıta veya sosyal hizmet ekiplerimize yardımcı olmalarını, ALO 153, 155, 156, 183 ihbar hatlarını arayarak, bu durumdaki kimsesizlerin ve bulundukları yerlerin bildirilmesi konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz.”

YORUM EKLE