İşte Ak Parti’nin ekonomi anlayışı "AK Parti'li Akbaşoğlu'nun simit hesabı kızdırdı!"

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun bir etkinlikte yaptığı "Asgari ücret" hesabı dar gelirli vatandaşların tepkisini topladı. Akbaşoğlu, "Asgari ücretli çalışan ailesine günde 3 öğün simit yedirse, ayda cebine 1120 lira para kalır?" sözleri salonda soğuk rüzgarlar estirdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, katıldığı bir programda vatandaşlarla sohbet ederken çay-simit hesabı yaparak, tepki toplayan ifadeler kullandı.

Çankırı’da bir çayın 1 TL, simit fiyatının da 1 TL olduğunu beliren AK Parti’li Muhammet Emin Akbaşoğlu, “5 kişilik bir aileden yapacağım hesabı. Ak Parti kurulduğunda 2002 yılında asgari ücretli vatandaşımızın maaşı sabah, öğle, akşam çay simit almaya yetmiyordu. Şimdi asgari ücretlinin maaşı ne kadar, 2 iki bin yirmi lira. Koyduk kenara. Bir çay bir simit iki lira. Beş kişilik bir aile bir öğünde 10 lira. Günde 30 lira. Ayda ne yapar, 900 lira. 2020 lira eksi 900 lira ne yapar; demek ki 1120 lira cebinde kalıyor." dedi.

Bu sözlerin ardından vatandaşlara, "Daha mı iyi daha mı kötü? Soruyorum matematik yaptık muhterem, şöyle kalk bakayım ayağa” diye seslenen Akbaşoğlu, bir vatandaşı ayağa kaldırdı.

Konuşma sırasında salonda birkaç kararsız alkış dışında ses duyulmazken, ayağa kalkan vatandaşın da tepkisiz kalması dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER