İsveç, Türk konsolosluğu Gülüşken ailesinde Ambulans uçak için 26 bin dolar istemiş

İsveç’te korona virüs tedavisinin yapılmadığı gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’ye getirilen Emrullah Gülüşken ile ilgili daha önce yapılan bir paylaşım dikkat çekti. 

İsveç’te korona virüs tedavisinin yapılmadığı gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı’nın özel uçakla Türkiye’ye getirdiği Emrullah Gülüşken’in getirilme süreciyle ilgili dikkat çeken bir gerçek ortaya çıktı. 

Semira Gülüşken, İsveç’te konsolosluğun uçak kaldırılması için kendilerinden 26 bin dolar istediğini söyledi.

Emrullah Gülüşken, kızlarının sosyal medyada yaptığı çağrılar sonrası Sağlık Bakanlığı tarafından özel uçakla Türkiye’ye getirilmişti. 

Gülüşken’in kızları babalarının İsveç’te tedavi edilmediğini iddia etmişti

Semira Gülüşken, Emrullah Gülüşken’in Türkiye’ye getirilme süreci öncesinde sosyal medyadan kendisine konsolosluk ile temasa geçmeleri yönünde yapılan tavsiyelere dikkat çeken bir yanıt verdi. Gülüşken, sosyal medya hesabından verdiği yanıtta konsolosluk yetkililerinin kendilerinden uçak kaldırılması için 26 bin dolar istediğini söyledi. Gülüşken, “Biz bunu nasıl karşılayabiliriz” dedi.

SABAH YAZARI ÖNCE PAYLAŞTI, SONRA SİLDİ

İktidara yakın Sabah gazetesi yazarı Mehmet Çek ise konuyla ilgili yaptığı paylaşımda Gülüşken ailesinin hem Türk hem de İsveçli yetkilileri bunalttığını öne sürmüştü. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Çek, konsolosluk yetkililerinin Emrullah Gülüşken’i muayene ettiklerini söyledi. Mehmet Çek, Sağlık Bakanlığı’nın devreye girmesinin ardından ise paylaşımını sildi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 12:22
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344