İYİ Parti Genel merkezi'nde polis koruması yok!

İYİ Parti Genel Merkez binasının aylardır devlet korumasından yoksun olduğu ortaya çıktı.

İYİ Parti Genel merkezi'nde polis koruması yok!

Yeniçağ'dan Bünyamin ÖZTÜRK 'ün haberine göre; Partinin kuruluşunun üzerinden 6 ay geçmesine karşın halen devlet korumasından yararlanmadığını belirten İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, güvenliği kendi imkanları ile özel güvenlikçiler aracılığı ile sağladıklarını söyledi.

Çıray, “Valilik ve Emniyet’e yazı yazılmasına karşın, kanunlara aykırı olarak bize olumsuz dahi olsa cevap bile verilmedi” diye konuştu.

İYİ Parti’nin ülkenin çeşitli bölgelerinde saldırıya maruz kaldığını belirten Çıray, kişisel koruma talebi ve diğer güvenlik başvurularının yanıtsız bırakıldığını dile getirdi. Bazı illerde valilerin iktidara yaranmak için zorluklar yaşattığını aktaran Çıray, “Bu da bize gösteriyor ki kraldan çok kralcıların işgüzarlıkları. Buna Bakan Soylu’nun izin vermemesi gerekir. İktidar değişikliğinde devletin valisi olmayanlar bunun bedelini ağır öderler” dedi.

Parti yetkililerinin güvenlik uygulamaları için ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğü ancak yine de sonuç alınamadığı öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
muzaffer altunsoy
muzaffer altunsoy - 1 yıl Önce

sultan süleyman a kalmayan dunya kendilerine ilelebet kalacak zannediyorler. ama yaniliyorlar.

dogan narin
dogan narin - 1 yıl Önce

koruyalım emekli polis istermisiniz soyluya gitmeyin biz rizeluyuk ikizdereden Allah razı olsun ayurdu bizi
,

SIRADAKİ HABER