İYİ Parti'nin kazandığı belediyeye kayyım atandı!

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde, Kırıkkale’nin Keskin ilçesini İYİ Parti 6 oy farkla kazandı, ardından seçim iptal edildi. 2 Haziran'da seçimin tekrarlanacağı kaydedilirken, belediyeye kayyım atandığı iddia edildi.

İYİ Parti'nin kazandığı belediyeye kayyım atandı!

Kırıkkale’nin Keskin ilçesindeİYİ Parti’nin kazandığı seçimin iptal edilmesi nedeniyle boşalan belediye başkanlığı koltuğuna 24 Haziran’da AK Parti’nin milletvekili adayı olan Vali Yardımcısı Osman Akbaş'ın kayyım olarak atandığı iddia edildi.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde İYİ Partili Necati Alsancak’ın altı oy farkla kazandığı seçim iptal edildi. Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, 2 Haziran'da yenilenecek olan seçim öncesi Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Belediye Başkanlığı'na, Osman Akbaş'ı kayyum olarak atadı.

"Etik değil"

İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Altınışık, “Keskin'de kazanan adayın mazbatası iptal edildi, meclis üyeleri duruyor. Valinin meclis üyelerinden birini başkan olarak ataması gerekirdi. AKP'den milletvekili aday adayı olmuş kişi, 30 gün sonra yapılacak seçimden sorumlu. Bu etik değil.'' sözleriyle karar tepki gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER