İYİ Parti Saray’a gidecek mi?

AKP ile Meclis’te “yakınlaşabileceği” tartışılan İYİ Parti, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yemini sonrası Saray’da düzenlenecek etkinliklere Genel Başkan Meral Akşener’in davet edilmemesi nedeniyle katılmama kararı aldı.

İYİ Parti Saray’a gidecek mi?

Milletvekillerinin yemin töreni sırasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin elini öpmesi ile başlayan gerilim ise parti toplantısında da devam etti.

Akşener, dün milletvekilleri ile ilk olarak parti genel merkezinde bir araya geldi. Bazı milletvekillerinin MHP Genel Başkanı Bahçeli ile yemin töreni sırasındaki yakınlaşması ve el öpmesi parti tabanında tepkiye neden olurken, vekiller ile toplantının da sert geçtiği öğrenildi.

Akşener’in parti hukukunu hatırlattığı toplantıda vekillerin tümünün de İYİ Partili olduklarını vurguladıkları ve Akşener’in de üstü kapalı uyarılarda bulunduğu belirtildi. Edinilen bilgiye göre, el öpme ile anılan vekillerin disipline sevk edilmesi iddiaları ise toplantı gündemine gelmedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Özdemir
Mehmet Özdemir - 3 yıl Önce

Serefliler taviz vermez şerefin tacizi yoktur

Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk @Mehmet Özdemir - 3 yıl Önce

AKŞENER 'in dik duruşu TÜRK milliyetçilerine umut olmuştur. TÜRK milliyetçiliği ayaklar altına alan haburda pkkyi alkışlayan şehide kelle apoşa sayın diyen soysuzlara karşı YÖRÜKLER olarak AKŞENER diyoruz

zafer
zafer - 3 yıl Önce

isabet olmuş... davet edilse de gitmemeli bence... Çünkü, Meral hanım ve arkadaşlarının uğradıkları mağduriyetin asıl nedeni aslında saraydır-Tayyip'tir!!