İYİ Parti'ye 2 saldırı! Özdağ “Bize Saldırırlarsa Saldırırız”

banner155

Seçim çalışmaları boyunca engellemelere ve saldırılara uğrayan İYİ Parti, Esenyurt ve Arnavutköy'de yine saldırıya uğradı.

banner170

Seçim çalışmaları boyunca birçok engelleme ve saldırıyla karşılaşan İYİ Parti'nin İstanbul'daki mitinglerine saldırı girişimleri oldu. Esenyurt'ta seçim otobüs saldırıya uğrarken, Arnavutköy'de ise parti standının etrafı belediye zabıtaları tarafından sarıldı. 

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Esenyurt mitinginde Bahçelievler İYİ Parti Gençlik Teşkilatı’nın seçim otobüsüne saldırı düzenlendi.

ÖZDAĞ: “BİZE SALDIRIRLARSA SALDIRIRIZ”

Öte yandan İYİ Parti’nin Arnavutköy’deki bir standının da zabıta görevlileri tarafından kapatılmak istenmesi üzerine gerginlik yaşandığı bildirildi. Zabıta görevlilerin standı kapatmaya çalışmalarına vatandaşların da tepki göstermesiyle yaşanan gerginliğin ardından olay yerine gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, çok sert bir açıklamada bulundu.

“Bize zarar verilirse zarar veririz” diyen Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

“Biz İYİ Parti olarak seçimlerin herhangi bir şiddet çıkmadan sahtekarlık yapılmadan gerçekleşmesini istiyoruz. Şu ana kadar adil bir seçim süreci gerçekleşmedi. Bugün de bunun en açık örneklerinden birini bugün görüyoruz. İYİ Parti’nin bir standına yapılan etkili bir propaganda çalışması dahi AKP tarafından hedef alındı ve ablukaya alındı. Biz burayı boşaltmasını da biliriz ama bu yola başvurmak istemiyoruz, durumun konuşarak çözülmesi yanındayız.

AKP yetkililerine de sesleniyorum bu tarz olaylara izin vermeyin. Bu Türkiye’ye fayda getirmez. Çekin bu gençleri buradan. Biz sadece propaganda hakkımızı kullanıyoruz hiç kimseye zarar vermeden. Ama bize zarar verilirse zarar veririz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 22:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lokman Ates
Lokman Ates - 9 ay Önce

İYİ partini yükselişi hoşlarına gitmiyor, ortalarda kemik arayan köpekleri üzemize salarak suça teşvik ediyorlar. Nevsi-i müdafa mahfuz kalmak üzere sabır, sabır, sabır! O köpedk ve sahipleride özür dilemeye geleceklerdir!...

Mehmet Özdemir
Mehmet Özdemir - 9 ay Önce

Korkutamayacaksiniz

ismail ılık
ismail ılık - 9 ay Önce

ümüt hocam bu kacıncı yıkım ekibi kurun yıksınlar

Gonul given
Gonul given - 9 ay Önce

Kiskananlar catlasin biz ulkuculer iyi partideyiz catmalar akp yalakasi oldular Iyiyle hersey guzel olacak

MURAT
MURAT - 9 ay Önce

HELAL OLSUN ÜMİT BAŞKANIM BİR KAÇ GÖTÜNÜ BİLE YIKAMASINI BİLMEYEN ÇAPULCUYA PABUÇ BIRAKMAYIZ EVELALLAH ONLAR DAHAZ ÜLKÜCÜ DAYAĞI YEMEMİŞLER

Kürşad1071
Kürşad1071 - 9 ay Önce

MHP sini eleştirenler,İyi partiye geçenleri gerçek,gerçek yuvasında kalanları çakma Ülkücüler diyenler.2.tura kaldığını farz edelim sizler geçmişte bu hareketin mücadele verdiği zihniyeti destekleyeceksiniz,hatta hdp ninde içinde olacağı bir hükümet sistemini destekleyeceksiniz.Hdp olmadıktan sonra hedefe ulaşamayacağınızda kesin olduğuna göre,sizin gibi “gerçek Ülkücüler” bu oluşuma destek verecek.Sırf Erdoğan nefretinden,chp ve terör partisi ile hareket edip sonrada utanmadan kendini gerçek Ülkücü göreceksin.

SIRADAKİ HABER

banner151