İYİ Parti’den bomba açıklama “Akşener’e Suikast girişimi bilgisi aldık”

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, "Türk siyasetinin önünü açan, demokrasinin, hukukun, adaletin yılmaz savunucusu bir yeni partinin liderine suikast girişimi olacağı bilgilerini almış bulunuyoruz." dedi.

Ok, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti’nin seçime girmesini engelleyemeyenlerin entrika peşine düştüğünü savundu.

İYİ Parti’nin hazineden yardım alacağı yönünde yalan haberlerin çıkarıldığını iddia eden Ok, "İYİ Parti bırakın hazineden 25 milyon almayı bir kuruş alsın söz veriyorum harakiri yapacağım." ifadesini kullandı.

İYİ Parti'nin seçimlere girmesini engelleyemeyenlerin bazı kötü senaryoları devreye sokacakları yönünde duyumlar aldıklarını aktaran Ok, 7 Haziran-1 Kasım seçimleri arasında, Türkiye'de bombaların patladığını, yüzlerce insanın hayatını kaybettiğini ve kaos ortamı oluştuğunu söyledi.

"SUİKAST GİRİŞİMİ BİLGİSİ ALDIK"

"7 Haziran-1 Kasım arasında bu bombaları patlatan, karanlık güçler kimlerdi? Bu bombaların sonucunda, hangi parti ya da partiler oy devşirdi" diye soran Ok, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Duyumun ötesinde ciddi bilgiler alıyoruz. Türk siyasetinin önünü açan, demokrasinin, hukukun, adaletin yılmaz savunucusu bir yeni partinin liderine suikast girişimi olacağı bilgilerini almış bulunuyoruz. Eğer bu gerçekleşmezse 7 Haziran-1 Kasım arasında olduğu gibi bombalar patlatılarak, suikastlar yapılarak, Türkiye'de bir kaos ortamı oluşturulacağı bilgileri alıyoruz. Buradan son başbakana, son hükümete çağrıda ve uyarıda bulunuyoruz. Son başbakan olmanız sizleri sorumluluktan kurtarmaz. Derhal gerekli tedbirleri alınız."

Bir basın mensubunun, suikast duyumuna ilişkin hükümet yetkilileriyle görüşüp görüşmediğini ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ek koruma isteyip istemediği sorusu üzerine Ok, "Ben bunu bir yetkili kişi ile paylaştım. O da şimdilik aramızda kalsın. Hükümetten değil." dedi.

İYİ Parti'ye geçen CHP milletvekillerinin tekrar partilerine döneceği yönündeki iddiaların hatırlatılması ve "Sizin partinizden mi yoksa CHP'den mi aday gösterilecek" sorusunun yöneltilmesi üzerine Ok, "Buna ilgili kurullar karar verecek. İster bizim partimizden olsun ister başka partide olsun, ister siyaseti bıraksınlar bu kişileri başımızın üzerinde taşımamız gerektiğine inanıyorum." diye konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 4 yıl Önce

ULAN AMERİKALILAR,İNGİLİZLER,İSRAİLLER YAHUDİ LOBİSİ FETOCULAR,AVRUPA BİRLİĞİ.BİZLER ATATÜRK ÇOÇUKLARI,ÜLKÜÇÜLER,TÜRK MİLLİYETCİLERİ OLARAK SAYIN MERAL AKŞENERİN CUMHURBAŞKANI SEÇİLMESİ İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİK....BİZİM EN BÜYÜK DESTEKCİMİZ CENABI ALLAHTIR,

Baştürk
Baştürk - 4 yıl Önce

Demokrasi yarışı ne hale gelmiş.Tam orta doğu diktatör mantığı.Tahammülsüzlük.Gidiş oraya.Bu tehditler karşıdaki güçün es geçilemeyeeğini gösterir.İYİler daima iyi olmalıdır.Korku yok."DEMİRDEN KORKAN TRENE BİNMEZ"M.Akşener.

RKB
RKB - 4 yıl Önce

İyiler herşeyi dikkate alarak tedbirli olmalılar.

Lütfü
Lütfü - 4 yıl Önce

Şu alt makalede görülen yoruma katılıyorum.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344