İYİ Partili Milletvekili, Yasin Öztürk’ün maçlara girmesi yasaklandı

İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Denizlispor-Hatayspor maçında yer aldığı tribündeki taraftarların bir bölümünün küfürlü tezahüratından dolayı ceza aldı.

İYİ Partili Milletvekili, Yasin Öztürk’ün maçlara girmesi yasaklandı

İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Spor Toto 1. Lig'in 3. haftasında oynanan Denizlispor-Hatayspormaçında yer aldığı tribündeki taraftarların bir bölümünün çirkin ve kötü tezahüratta bulunmasından dolayı ceza aldı. Yasin Öztürk, karşılaşmayı protokol tribünü yerine B Üst Kapalı tribünde Denizlispor taraftarlarının arasında izledi. Ancak Öztürk de birkaç kişinin çirkin ve kötü tezahürat yapması gerekçesiyle bütün tribünle birlikte Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından maça girememe cezası aldı.

"UYGULAMAYI YETKİLİ MERCİLERE SORDUK, CEVAP BEKLİYORUZ"

B Üst tribün ile birlikte A Alt tribündeki taraftarların da elektronik biletleri bloke edildi. Milletvekili Öztürk, yarın oynanacak Eskişehirspor maçı için bilet almak istedi ancak bu engel ile karşılaştı. Öztürk, sporsever biri olarak Denizlispor'u taraftarların içinde desteklemek için protokol yerine tribünlerde maç izlemeyi tercih ettiğini belirterek, "Passolig uygulaması suçluları bireysel olarak tespit etmek için var. Ancak tribündeki herkese ceza veriliyor. Bu uygulamanın detaylarını yetkili mercilere sorduk, cevap bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER