İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu yıllar önce dediğini yapmış

Dervişoğlu  "Ben sayın genel başkana karşı olsam bile, yarın başbakanla olsam bile yine onun gördüğüm yerde elini öperim."

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'nun TBMM'deki yemin töreninde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanına giderek tokalaşması sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde "Dervişoğlu, Bahçeli'nin elini öptü" diye yorumlanarak, tartışmalara neden oldu.

Söz konusu eleştirilerle ilgili açıklama yapan Dervişoğlu, Devlet Bahçeli'nin elini öpmediğini söyledi. Dervişoğlu, "Öncelikle bilinmesini isterim ki ben İYİ Parti'nin Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekiliyim. Siyasi duruşum, tavrım ve ilkelerim, mensubiyet şuurumun tartışılmasına asla izin vermez. Medeni ilişkilerimden ve terbiyemden ise şahsen ben mesulüm" dedi.

2011 YILINDA SÖYLEDİĞİ O SÖZLER

20 kasım 2011 tarihinde İsmail Türk'ün hazırlayıp sunduğu ve Kanal T ekranlarında yayınlanan "Çapraz Sorgu" adlı programa Müsavat Dervişoğlu katılmış ve ilginç açıklamalarda bulunmuş.

Dervişoğlu'nun açıklaması şu şekilde;

" Devlet Bahçeli İzmir'e bayram ziyaretine geldiğinde  toplantı salonuna girerken sayın genel Başkanım beni yanına çağırarak koluma girmek suretiyle oturacağı yere kadar gitti ve beni de yanına oturttu.

 Bu benim için bin sene milletvekilliğinden daha önemlidir.

 Şimdi diyorlar işte siz de bir Yazınızda demişsiniz " Müsavat  Dervişoğlu nun Sayın Devlet Bahçeli'yi görünce yaydan fırlamış gibi elini öpmeye koşması bazen eleştiri bazen de mizah konusu oluyor" diye bunu iftihar ederek söyleyebilirim sayın genel başkanımız benim sırtımı görmemiştir.

Biz mektupla öğrenimle ülkücü olmadık biz mücadelemiz mazimize kefil şükürler olsun Allah'a.

Ben sayın genel başkanımızın huzurumdan hiç sırtımı dönerek ayrılmadım. 

Ben sayın genel başkana karşı olsam bile, yarın başbakanla olsam bile yine onun gördüğüm yerde elini öperim.

Ben ona saygı duyuyorum. O benim büyüğündür sayın genel başkanımız emreder çağırır giderim, özlerim giderim.

Ama Musavvat Dervişoğlu el öptü diye eleştirirmemeli Müsavat  Dervişoğlu'nun öptüğü eller öpülesi bir el.

 Türk milliyetçisiyim benim etek öptüğümü gören yoktur, mesele budur.

Sayın genel başkanımız elini gördüğüm yerde öperim.

Ben liderime sırtımı dönmem, ben öpülmeye layık bir eli öpmüş olmaktan ötürü şeref duyuyorum.  Ülkücü Türk milliyetçisi olarak öpülecek eli öperim. Ama bu dünyada hiç kimse bana etek öptürmez." 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tamer korkmaz
Tamer korkmaz - 3 yıl Önce

Nevin kevser yine karıştırdı ahmet türkün hasibin demirtasi elini sıkan bahçeli hdp meclise sokanda bahcelinin ta kendisidir ip atıp apoyu ipten kurtaran puskevittir

nk
nk - 3 yıl Önce

Devlet Bey, Kandil'e selam çakmadığı için Dervişoğlu el öpebilir. De Bahçeli'de HDP'yi meclise sokana el öptürmemeliydi. Bundan ne çıkar? "Bahçeli "haklı."

hakan
hakan @nk - 3 yıl Önce

ahmet türk mehapenin temsilcisimi havcar

kağan
kağan @nk - 3 yıl Önce

ahmet türk mehape milletvekili mi engin alan için yapmadığını ahmet türk ü çıkarmak için yaptı sn bahçalı

Bahabür Yenibakır
Bahabür Yenibakır - 3 yıl Önce

Osur osur ipe diz.Hiçbir Türk(millet), milliyetçiliği ayaklar altına alanın ve buna müsaade edenin ne elini ne eteğini öper.

İbrahim birben
İbrahim birben - 3 yıl Önce

Takiye yapıyorsun musavat bey kardeşim.
2015 genel seçimlerinde Ankarada Devlet Bahçeli ile karşılaşmayı istemediğine şahidim.
Ben seni mhp genel başkanlığına aday olduğun günlerden hatırlarım.şimdi o günleri anımsadığımda şu sonuca varıyorum.Senin mhp genel başkanlığına aday olman bir kandırmaca idi.Bahçeli ve sen beraber ülkücüleri kandırdınız.şimdi ise meral hanımı ve size güvenenleri kandırdınız.Sanmıyorum artık iyi partide fazla zaman kaybedeceğinizi .senin yeni kümesin guguk kuşunun bulunduğu kümes.Sana çok güvenen ve seni yanından ayırmayan meral hanıma ihanet ettin.

serhat yildirim
serhat yildirim - 3 yıl Önce

olay saptirilmis müsavit beyin boyu uzun oldugu icin fiziksel olarak tokalasmak icin hamle yaptiginda egilmesi gerekiyor fazlasi ile bunu degerlendirin derim

O R H U N
O R H U N - 2 yıl Önce

Şahsi çıkarları için herşeyi yapar..