İYİ Parti’nin Hatay tiyatrosu deşifre oldu

29 Mayıs - 4 Haziran arasındaki haftalık Gündem analizinde sosyal medya yalanları bölümüne bu kez, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ümit Özdağ damgasını vurdu.

Akşener, Hatay ziyaretinde esnafla sohbet ederken tezgâhın arkasına geçerek kendisini esnaf olarak tanıtan bir genç Türkiye'yi kötüledi.

Kendisini esnaf olarak tanıtan kişinin CHP gençlik kolları üyesi olduğunu açıklamak zorunda kaldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Hatay'da ziyaret ettiği kuyumcuda tezgâhın arkasında bulunan ve söz alan kişinin esnaf olmadığı ortaya çıktı. Kuyumcu "Bu arkadaşlar bizden değil" deyince, şahıs CHP Gençlik Kollarından olduğunu itiraf etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Hatay'da ziyaret ettiği kuyumcuda tezgahın arkasında bulunan ve söz alan kişinin esnaf olmadığı ortaya çıktı.

Kuyumcu "Bu arkadaşlar bizden değil" deyince, şahıs CHP Gençlik Kollarından olduğunu itiraf etti.

Meral Akşener, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde esnaf ziyareti yapmıştı.

Kanatlı Caddesi'nde bir kuyumcu dükkanına giren Akşener'e esnaf Vedat Uçak, "İşler iyi çok şükür. Önemli olan evimizin çoluk çocuğumuzun rızkının çıkması ondan da son derece memnunuz" açıklamasında bulununca, tezgahın arkasında kuyumcunun hemen yanında bulunan Reşat Kayman adındaki CHP'li genç devreye girdi. Bunun üzerine Uçak, genci daha önce hiç görmediğini belirterek, "Biz iki kişi çalışıyoruz. Bu arkadaşlar bizimle değiller" dedi. Bunun üzerine Kayman da CHP Gençlik Kollarından olduğunu itiraf etti.

O anları anlatan kuyumcu Vedat Uçak, "Dün kalabalık bir grup iş yerimize girdi o esnada tanımadığımız ismini de bilmediğimiz bir şahıs tezgahın arkasına geçerek bizdenmiş gibi durdu. Biz o arkadaşı koruma mı polis mi önce anlayamadık. Daha sonra Meral Hanım geldi onunla konuştuktan sonra arada söz aldı olay böyle gerçekleşti. Bizim haberimiz olmadı" dedi.

Bu arada, iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerinde Reşat Kayman adlı gencin Meral Akşener'in ziyareti öncesi kuyumcu dükkanına geldiği, ziyaret sırasında tezgahın arkasına geçtiği görülüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Tekin
Ali Tekin - 8 ay Önce

Meral akşener veya iyi partinin zaten hdp ile bağlantısı yok.nerden çıkarıyorsunuz.Bu laf Ak Parti trollerin lafıdır

ziya ünal
ziya ünal - 8 ay Önce

sayın meral hanım h.d.p ile ilişkinizi koparmadığınız sürece bu sene on adet millet vekili çıkarın öp de başına koy oda baraj 05 e düşerse yüzde 10 kalırsa baraj bu önümüzdeki seçimlerde havanızı alacaksınız ama h.d.p den koparsanız bu vekillerinizi korursunuz ve milliyetçilerinde oyunu alırsınız