İzmir’deki büyük depreme çelik gökdelende yakalandı! Gökdelenin tepesinden aşağı düştü

İzmir’de meydana gelen ve son açıklanan rakamlara göre 25 kişinin hayatını kaybettiği deprem sırasında 151 metre yüksekliğindeki gökdelende çalışan bir inşaat işçisinin aşağı düşerek hayatını kaybettiği ve inşaattan kopan çelik blokların araçların üzerinde düştüğü ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinden Gökmen Ulu’nun haberine göre, İzmir'de dün meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem Bayraklı'da inşa edilen 151 metre yüksekliğindeki gökdeleni sarstı. Gökdelenin en üst noktasında çalışan bir işçi düşerek can verdi. İnşaattan kopan çelik bloklar onlarca metreden araçların üzerine düştü.

Depremde en ağır hasar alan İzmir’in Bayraklı ilçesindeki Biva Tower projesinin inşaatı da dün gerçekleşen depremden etkilendi.

Mansuroğlu Mahallesi, 286. Sokak ile İslam Kerimov Caddesi'nin kesiştiği noktada bulunan 151 metre yüksekliğindeki Biva Tower’ın 21’inci katında çalışan bir inşaat işçisi yaşamını yitirirken, kopan çelik parçaları araçların üzerine düştü.

Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası olarak lanse edilen Biva Tower projesinin çevresi güvenlik nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 16:08
YORUM EKLE