Kaçak otel yaptığı iddia edilen Hatipoğlu, ‘Asıl virüs bitmeyen hırs, aç gözlülük’ diye fetva verdi

Kaçak otel yaptığı iddiasıyla gündeme gelen Sabah gazetesi yazarı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, koronavirüsün insanlar için bir uyarı olduğunu öne sürdü.

Kaçak otel yaptığı iddia edilen Hatipoğlu, ‘Asıl virüs bitmeyen hırs, aç gözlülük’ diye fetva verdi

Kaçak otel yaptığı iddiasıyla gündeme gelen Sabah gazetesi yazarı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu “Lüks, şımarıklık, debdebe, azgınlık, israf, pahalılık takıntısı, kıskançlık, bitmeyen hırs, aç gözlülük. Bütün insanlığa çökmüş bir ahlaki virüstür. Güçlü zayıfı eziyor. Güçlü devletler mazlum halkları sömürüyor. Bir tarafta açlıktan ölen Afrikalı yavrular, ineklerle aynı birikintiden su içiyorlar. Diğer tarafta bir gecelik zevkine trilyonlar harcayan insanlar; Allah bundan razı olur mu? Bu önemli bir uyarı bence” ifadelerini kullanması tepki çekti.

Nihat Hatipoğlu, gazetesiyle yaptığı söyleşide, yaklaşan Ramazan öncesinde uyarılarda bulunarak, “Bu Ramazan acizane kanaatim herkes kendi sofrasında otursun. Misafir çağırmayalım. Bilim adamlarının uyarılarını önemseyelim. Belki seyyar aşhaneler, ihtiyaçlı semtlere yemek servisi koyabilir, kurallar dahilinde. Sosyal medyada yemekleri paylaşmayın. Alamayanlar, gücü olmayanlar var.” diye konuştu.

YORUM EKLE