Kapı kapı dolaşan şark kurnazı, İYİ Parti ve CHP'nin ve BBP’nin adayı Kerim Karakoç haber sitelerini dolandırdı!

Öncelikle sözde iş adamı Kerim Karakoç'un siyasi kariyeri ile ilgili bir kaç kelime etmekte fayda var.

Kapı kapı dolaşan şark kurnazı,  İYİ Parti ve CHP'nin ve BBP’nin adayı Kerim Karakoç  haber sitelerini dolandırdı!

Çünkü Kerim Karakoç o kapıdan öbür kapıya geçme yeteneğine sahip ülkemizde az sayıda bulunan, şark kurnazlarından.

Kayseri’nin Felahiye ilçesinde CHP’den istifa eden belediye başkan adayı Kerim Karakoç, aynı ilçede BBP’den aday oldu, Karakoç, 31 Mart yerel seçiminde CHP, Felahiye ilçesini İyi Parti’ye bıraktığı için istifa ettiğini açıkladı.

Karakoç, istifası üzerine yaptığı açıklamada, 14 Kasım 2018'de CHP Genel Merkezi tarafından Felahiye Belediye başkan adayı olarak isminin açıklandığını ancak İyi Parti ve CHP arasındaki ittifak görüşmeleri sonucu ilçenin İyi Parti'ye verildiğini belirtmişti.

Gazeteci İsmail Saymaz, 2018’de İyi Parti’den Antalya vekil aday adayı olan ve aday gösterilmeyince istifa eden Kerim Karakoç’la ilgili olarak Twitter hesabından paylaşımda bulundu. 

Saymaz’ın paylaşımı şu şekilde:

“Kerim Karakoç
2018: İyi Parti'den Antalya vekil aday adayı oldu. "Söz konusu vatandır" dedi. Aday gösterilmeyince istifa etti
2018: CHP'den Kayseri Felahiye başkan adayı oldu. Felahiye, İyi Parti'ye kalınca yine ayrıldı
2019: BBP'nin Felahiye adayı. "Yolun başındayız" dedi”

HABER SİTELERİNİ DOLANDIRDI!

Şark kurnazı Kerim Karakoç, bayramlarda haber sitelerine verdiği tebrik mesajlarının parasını ödemedi.

Mail yolu ile iletişime geçen Karakoç'a ilk günlerde telefonla ulaşılabilirken, daha sonraları hiç bir şekilde ulaşılamadığı gibi arayanlarda engellendi.

Bayram mesajları yayınlandıktan sonra faturası kesilen ve ödeme için kendisi ile temasa geçilmeye çalışılan Karakoç kaza yaptığını ve üç kişin öldüğünü iddia etti. Ama bölgede yapılan minik araştırmada o sayıda ölümlü kazanın olmadığı ve Karakoç'un yalan söylediği yolladığı videonun ise ne olduğu anlaşılamadı.

Ramazan Bayramından önce, haber sitelerine yollattığı mesajda verdiği komik rakamla ramazan erzakı dağıtacağını iddia eden Karakoç'un bu eylemine kimsenin inanmadığı da haber yapılmamasından anlaşıldı.

Dolandırdığı haber siteleri yasal yollara başvurduğunu, çünkü konu ile ilgili açık fatura kesildiği bu ödemenin mutlaka alınacağı bilgisini verdiler.

İLK VUKUATI DEĞİL

İYİ Parti adayı iken Bursa'da bir esnafı daha dolandırdı.

İYİ Parti Bayramören Belediye Başkan Adayı olan Kerim Karakoç’un Bursa’da internetten hac malzemeleri satan bir işletmeden 40 bin lira değerinde Kur’an-ı Kerim satın alıp seçmenlere dağıttı, ancak parasını ödememişti.

İYİ Parti’nin Çankırı Bayramören Belediye Başkan Adayı Kerim Karakoç, seçim öncesi Bursa’da internet üzerinden satış yapan bir işletmeden Kur’an-ı kerim satın aldı. 40 bin TL değerindeki Kur’an-ı kerimleri teslim alan Karakoç ödeme yapmadı.

Kerim Karakoç’tan 10 gün boyunca sağlıklı cevap almadıklarını söyleyen işletmeci Sinan Bilen, ''Kendisine ulaşamıyoruz. Telefonunda bizi engellemiş. Farklı numaralardan ulaştığımızda da bizi oyalıyor. Karakoç'a başkan adayı diye güvendik. Bir belediye başkan adayına güvenemeyeceksen kime güveneceğiz? Daha seçilmeden insanları kandıran bir insan, seçildiği zaman ne yapmaz? İYİ Parti Genel Merkezi'ne de durumu bildirdik, ama şu ana kadar bir netice alamadık'' diye konuştu. 

YORUM EKLE