Karar yazarı Hakan Albayrak “Akşener’in o sözü tuhaf ve sorunlu”

Karar yazarı Hakan Albayrak, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kurduğu, "Daha önce devleti hendeklerden çıkarıp alan Türk ordusu şimdi de devleti yanlış dış politikalardan alıp çıkarmaya çalışıyor”  cümlesinin tuhaf ve sorunlu olduğunu söyledi.

Karar yazarı Hakan Albayrak “Akşener’in o sözü  tuhaf ve sorunlu”

Albayrak, "Akşener’in mezkûr cümlesi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hükümet üstü ve dahî devlet üstü bir konumda olduğu eski zamanlarda tabii karşılanabilirdi, ama günümüzde fena halde anakronik kaçıyor" dedi.
 
Albayrak'ın "Akşener’in tuhaf bir sözü üzerine" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle: 

 
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Barış Pınarı Harekâtı’na ilişkin olarak “Daha önce devleti hendeklerden çıkarıp alan Türk ordusu şimdi de devleti yanlış dış politikalardan alıp çıkarmaya çalışıyor” dedi. Çok ilginç.
Türk ordusu, devletten bağımsız bir irade mi sergiliyor? Kendi kafasına göre re’sen mi müdahale ediyor gidişata? Devlete rağmen mi çıkardı devleti hendeklerden? Barış Pınarı Harekâtı’nı da devletten bağımsız bir iradeyle mi gerçekleştiriyor? Devletin politikası dahilinde, cumhurbaşkanının komutası altında, hükümetin talimatı doğrultusunda hareket etmiyor mu Türk ordusu? Akşener’in mezkûr cümlesi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hükümet üstü ve dahî devlet üstü bir konumda olduğu eski zamanlarda tabii karşılanabilirdi, ama günümüzde fena halde anakronik kaçıyor.

Anakronikliği bir yana, Çözüm Süreci’ne ve Suriye meselesinin seyrüseferine çarpık bir bakışı yansıtması bakımından da bence sorunlu bir cümle."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Devlet ile hükümeti ayni sanan kafa devlet ebed müddettir bu zihniyet iste ulkeyi bu hale getirdi KANDIRILDIM deyip geçer gariban vatan evlatlarina bedel ödetir çarpıklık siyasal islamci rabislerde ne oldu filistin kimin yaninda dumbuk