Kaybetme korkusu yandaşları panikletiyor!

AKP'nin yerel seçimlerde hezimete uğraması ihtimali, yandaş köşe yazarlarını öyle panikletiyor ki kazanmak için her gün farklı teklifler getiriyorlar.

banner311
Kaybetme korkusu  yandaşları panikletiyor!

Star yazarı Nuh Albayrak, halkın sevdiği ve güvendiği insanların AK Partili olmasa da aday gösterilmesini teklif etti. Albayrak, bir adım daha öteye giderek aday olmak istemeyenlerin bulunup adaylığ razı edilmesini istedi.

Albayrak'ın konuyla ilgili yazısı: 

 "En önemlisi “aday” meselesidir

AK Parti, gücünü milletten alır, adaylarını; mutlaka milletin önceliklerine göre belirlemelidir. 

“Millet” ise bölgeden bölgeye dokusu değişen bir varlıktır. AK Parti, bu değişime ayak uydurabilen bir politika izlemelidir. Tek ölçü, dinî ve millî konularda “doğru çizgi”nin zaafa uğramamasıdır. 

Artık her il ve ilçede, (millî ve yerli olmak kaydıyla) halkın en fazla güvendiği ve inandığı muteber isimler, AK Partili olmasa da aday gösterilmelidir. 

Milletin sevmediği kişiler, o yörede partinin ileri gelen ismi bile olsa (ki böyleleri var) “millete rağmen” aday yapılmamalıdır. 

Bu bölgelerde halkın itibar ettiği isimlerin çoğu, siyasetle iştigal etmeyen; “Beni aday yapın” diye yalvarmayan kişilerdir. Asıl bu insanlar bulunup; “Millete hizmet için aday ol”diye yalvararak razı edilmelidir. 

İkinci mesele ise bütün uyarılara rağmen, tevazu, adalet ve özellikle de liyakat konularındaki zaaflardır. 

31 Mart asla bir “yerel seçim” değildir ve Güneydoğu’dan alınacak sonuçlar ekstra önemlidir. 

Yapılacak her yanlışın HDP’ye yarayacağı unutulmamalıdır."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.