Kayseri'de şiddetli fırtına şoku! Okullar tatil

Kayseri'de dün gece saatlerinde başlayan ve hızı 100 km'yi aşan şiddetli rüzgar nedeni ile araçlar ve evler hasar görürken okullarda tatil edildi.

Kayseri'de şiddetli fırtına şoku! Okullar tatil

Kayseri'de gece saatlerinde 100 km hızla esen rüzgar ortalığı savaş alanına çevirdi. Bir caminin minaresi fırtına esnasında sallanırken o görüntüler sosyal medyada büyük bir ses getirdi.

Çığ ve deprem derken bu sefer ülkemiz fırtına ile sallandı. Kayseri'de şiddetli fırtına hayatı olumsuz yönde etkilerken 100 km ile esen rüzgar ortalığı savaş alanına çevirdi. Park halinde bulunan araçların üzerine ağaçlar devrilirken çatılar uçtu ve camlar yerinden söküldü, okullar ise tatil edildi.

Kayseri'de dün gece şiddetli fırtına hakim oldu. Bazı ilçelerde rüzgarın şiddeti saatte 110 km'ye kadar ulaşırken Talas, Melikgazi ve Kocasinan'da ağaçlar yerinden sökülürken evlerin çatıları park halindeki araçların üzerine düştü. Bir mahallede bulunan caminin minaresinin fırtınada sallandığı gözlemlenirken vatandaşlar bu anlar cep telefonu kameralarına kaydetti.

Okullar Tatil Edildi

Fırtınanın yarattı hasar ise güneş ortaya çıkınca belli oldu. Çatılardan uçan parçalar park halinde bulunan araçların üzerine düşerken maddi hasarlar meydana geldi. Ekipler ise vatandaşların daha fazla mağdur olmamaları adına hasarlı araçlar için tutanak hazırlarken itfaiye ekipleri ise herhangi olumsuz bir duruma karşın hazır bulundu.

Araçları fırtınadan hasar gören vatandaşlar sabah uyandıklarında korkunç manzara ile karşılaşırken şiddetli rüzgar nedeni ile Kayseri'de okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Kayseri Fırtına

Kayseri Fırtına

YORUM EKLE