Kıbrıs Afrika gazetesinden Erdoğan’la ilgili alçak karikatür!

banner155

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'da faaliyet gösteren Afrika gazetesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren karikatürü sayfalarında yayınlanması protesto edildi.

Kıbrıs Afrika gazetesinden Erdoğan’la ilgili alçak karikatür!
banner170

AK Parti Temsilciği, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) üyeleri ve temsilcileri, karikatürü protesto etmek için gazete önünde toplandı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan AK Parti KKTC Temsilcisi Mehmet Demirci, dün, Afrika gazetesinde yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef alan görsele tepkilerini ortaya koymak için toplandıklarını söyledi.

Basın özgürlüğünün kişi ya da kurumlara hakaret etme özgürlüğü olmadığının altını çizen Demirci, "Afrika gazetesinin yapmış olduğu bu yayın ve sergilemiş olduğu bu tutum elbette ki tüm Kıbrıs Türkünü bağlamamaktadır. Ana vatanını ve Türkiye Cumhuriyeti halkını seven tüm Kıbrıslı Türk kardeşlerimizin de bu duruma en sert şekilde tepki göstermesi gerektiğini belirtmek isteriz." dedi.YUNAN GÖZÜYLE BAKAN GAZETE

Demirci, söz konusu görselin tamamen bir akıl tutulması ürünü olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Kalkınan ve gelişen Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın KKTC için ortaya koyduğu siyasi irade her zaman Kıbrıslı Türklerin yanında yer alması burada takdir ve vefa ile karşılanması gerekirken kendini bilmez bir gazetenin haddini aşarak 'Yunan Gözüyle' tanımlamasıyla yayımladığı görsel, aslında kimlere ve neye hizmet ettiğinin de ispatıdır. Tüm bunlara rağmen Türkiye Cumhuriyeti devletinin, ana vatanımızın Kıbrıs Türk halkının refah düzeyini artırmak için ortaya koyduğu iradeden dolayı sonsuz teşekkürü bir borç biliriz."

Gruptakiler konuşmaların ardından gazete önüne siyah çelenk bıraktı.

Öte yandan Milliyetçi Demokrasi Parti’si Afrika Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Milliyetci Demokrasi Partisi Genel Başkanı Buray Büsküvütcü yaptığı açıklamada "8 Aralık 2017 tarihli Afrika gazetesinin dokuzuncu sayfasında ‘Yunan Gözüyle’ başlığı altında iğrenç bir karikatür yayınlanmıştır.

Milliyetçi Demokrasi Parti’si konuyu polise bildirerek suç duyurusunda bulunmuştur.

 Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın politikasında beğenmeyebilir eleştirebilirsiniz.  Bu en tabii ve demokratik hakkınızdır ama bu karikatür ifade özgürlüğü değil düpedüz hakarettir,  alçak bir saldırıdır.  Recep Tayyip Erdoğan’ı ister sevin ister sevmeyin Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarının oyunu alarak seçilmiş cumhurbaşkanıdır.  Politikalarına katılmamak en doğal hakkınız olduğu gibi o makama saygı duymakta mecburiyetimizdir.

 Afrika gazetesi  ‘Yunan Gözü’ ile Türk Milletine bakarsa ancak böyle görür ve Yunan’ın içimizdeki eli ayağı olmaktan öteye geçmez . Afrika Gazetesi Kıbrıslı Türk olarak bakarsa herkesin daha sağlıklı sonuçlar doğar.

 Yunan gözüyle bakıp Yunan maşası olanlar bu tip kışkırtıcılarına bir son vermek zorundadır. Aksi halde Rum’un  maşaları olarak varlıklarını sürdürürlerse ateş önce onları yakar." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 18:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 1 yıl Önce

bu hakaret erdoğana değil türk halkına yapılmış bir ayıptır erdoğan hiç üstüne alınmasın biz gereken cevabı veririz, reisin daha yapacak çok işi var böyle meşgul etmeyin ,oyalamayın ,artık kardeşlik türküleri söyleme zamanı geldi ,içerde birleşim gerçekleştirirsek daha bizi kimse tutamaz bundada basına çok iş düşecek.

solmaztürk
solmaztürk - 1 yıl Önce

şerefsizler haysiyetsizler namussuzlar. yunan gavurundan daha çukursunuz

Lokman Ates
Lokman Ates - 1 yıl Önce

Ülke itibarını da kendi itibarı gibi sıfırladı. Savunulabilecek bir tarafı kalmadı. İzzet-i ikbal ile çekip gitmeyi bilmek gerek....

METİJ
METİJ - 1 yıl Önce

Eminim bu karikatürü çizenler basanlar TÜRK değildir TERÖRİSTTİR başka açıklaması yok

Vesselâm
Vesselâm - 1 yıl Önce

Pislikler. Sizden daha ne beklenirki. Her kaptan dışarı içindeki sızar. İçiniz lağım çukuru dışarıda sidik sızıyor tabii. Has bu pisliğiniz Erdoğan a bulaşmaz ama sizi tanımamız iyi oldu . Vesselâm.

SIRADAKİ HABER

banner151