Kılıçdaroğlu’na ve annesine hakaret eden doktorun işine son verildi

Trabzon’da Medikal Park Hastanesi'nde görev yapan Doktor Mahmut Arslan’ın, şehit cenazesinde linç girişimine maruz kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve 88 yaşında vefat eden annesi Yemuş Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı içeren sözlerinin ardından görevine son verildiği belirtildi.

Kılıçdaroğlu’na ve annesine hakaret eden doktorun işine son verildi

Kamuoyundan gelen sert tepkilerin ardından açıklama yapan hastanenin yönetim kurulu başkanı Muharrem Usta, sosyal medya hesabı üzerinden Arslan'ın işine son verildiğini açıkladı.

Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Usta, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Doktor Mahmut Arslan’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaretlerine değinen Usta, “Grubumuzda çalışan bir kişinin sosyal medya paylaşımıyla ilgili şimdi bilgi sahibi oldum. Kişisel bir paylaşım olmakla beraber inceleme talimatı verdim. Medical Park her türlü ırkçı/mezhepsel söylemin şiddetle karşısındadır. İnceleme sonucu gerekli aksiyon alınacaktır. Ayrıştırıcı, saldırgan ve ağır hakaret içeren bu söylemin ülkemizin barış iklimine ağır bir darbe vuracağı muhakkaktır. Fay hatlarıyla oynayanlar bu ülkeye en büyük kötülüğü yapanlardır” ifadelerini kullandı.

Usta, bir sonraki mesajında da, “İnsan Kaynakları birimimiz konuyla ilgili kişinin savunmasını alarak hukuk birimimize aktarmıştır. Kurum içi yaptığımız değerlendirme sonucu ilgili kişinin işine son verilmiştir” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dervish63
Dervish63 - 3 ay Önce

Muharrem Bey'i tebrik ediyorum. Bu ülkede eleştiri geleneği maalesef düzelmedi. İnsan "önce kendisine iğneyi batırmalı" ki sonra eleştiriyi yapabilsin. Umarım, Kılıçdaroğlu'na yapılan bu terbiyesizliği kınayanlar, diğerlerini de kınayacaktır, vesselam!

Cengiz
Cengiz - 3 ay Önce

Derler ya "Okumuş fakat adam olamamış" İnsanlıktan nasip almamaş kişi.

SIRADAKİ HABER