Koray Aydın "İrade bizde olsaydı Millet İttifakı'nı kurmazdık"

İYİ Partili Aydın da 24 Haziran sonrası partisi içinde CHP'ye yapılan eleştirilere katıldı.

Koray Aydın "İrade bizde olsaydı Millet İttifakı'nı kurmazdık"

Aydın, "İrade bizde olsaydı, Millet İttifakı'nı kurmazdık. Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile ittifak kurardık" dedi. 'MHP'nin haline' üzüldüklerini dile getiren Aydın, muhalefet patisine açık kapı bıraktı: "İYİ Parti'de MHP gömleğini çıkarma şartı yok."

Habertürk TV'de Kübra Par’ın sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP ve Saadet Partisi ile birlikte kurulan ve seçim sonrası dağılan Millet İttifakı'na dair şu değerlendirmeyi yaptı:

"Hüküm cümlesi kurmam. Doğru da değildir. Oturur bir analiz yaparsın. Ben şöyle bakıyorum CHP üzerinden olan kutuplaşma ile bu seçimin döndürüldüğünü anlattım. AK Parti bunu bilerek yapıyor, bunu model olarak uyguluyor, seçim stratejisi. Net insanlarız. Genel başkanım halkın oyları ile girecek dedik girdik. Abdullah Gül aday olmasın diyenlerden biriyim. Çatı aday ile seçim kazanmak mümkün değil, doğru da değil. Sol sol ile ittifak kursun dedik. Bununla yola çıktık. Daha sonra çok farklı gelişmeler oldu, o gelişmeler bizim zaruri olarak Millet İttifakı'na evet dememize neden oldu. İrade bizde olsaydı, Millet İttifakı'nı kurmazdık; Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile ittifak kurardık."

'SİYASETİN ÖN SIRALARI GEÇİŞKENDİR'

Koray Aydın, TBMM'deki yemin töreni sırasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin elini sıkmasına ilişkin de şu açıklamayı yaptı:

"Yıllardan beri siyaset yapıyoruz. Siyasetin ön sıraları en geçişken sıralardır. Dışarıda farklılıklar olsa dahi orada yakınlaşmalar olur. Devlet Bahçeli grubun ön sırasında oturuyordu. Devlet Bahçeli İYİ Partililerin elini sıktı. Demek ki Bahçeli de söylediklerinden pişman olmuş. Devlet Bey daha önce bütün dediklerini ve yaptığı bütün suçlamaları unutarak bize bir el uzatmış oldu" dedi.

'MERAL HANIM'IN UYARILARI YERİNDE'

Koray Aydın, "Bu yaşanan olaydan sonra parti liderlerin durumu yanlış anlaşılmaya neden olacak bir durum var ise uyarı yapar, bu çok dağal bir tepkidir. Meral Hanım'ın Bahçeli'nin elini öpen vekil arkadaşımıza bir uyarıda bulunduğu doğrudur, uyarıları da yerindedir" diye konuştu.

'MHP'NİN HALİNE ÜZÜLÜYORUZ'

Aydın, "Biz MHP'nin haline üzülüyoruz, nasıl bu duruma düştü diye üzülüyoruz.. İYİ Parti'den MHP'ye giden olmaz ama oradan bize gelenler olabilir. İYİ Parti'de MHP gömleğini çıkarma şartı yok" İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
neval kavcar
neval kavcar - 11 ay Önce

Yalancısın Koray Aydın. Bahçeli sana "pişmanım mı?" dedi. Yalaka gibi Devlet Beye doğru eğildiğini ve onun ne kadar çok şaşırdığını Türkiye gördü. Neyse sen artık İP'in problemisin. Şükrediyoruz.

neval kavcar
neval kavcar @neval kavcar - 11 ay Önce

Hakan adlı arkadaşa. Bahçeli, A.Türk'ü kurtarmadı. Toplumun güvenini kazanmış bir lider olarak ona "A.Türk'ün hali anlatıldı". O da "eğer gerçekten hastalığı doktor raporu ile sabitse, biz bu durumun karşısında olmayız" dedi. Bu Bahçeli onu affetti demek değildir.
57. hükümette “idamın kaldırılması” esnasında niye MHP ayrılmadı sorusu yanlıştır. Çünkü yedi düvelin ekonomik olarak sıkıştırdığı, DSP içindeki K.Derviş-H.Özkan ve ANAP’tan M. Yılmaz’ın “MHP yerine DYP’yi alalım” girişimleri sürerken, Ecevit’in bunu kabul etmemesi de vardır. Her dönem kendi içinde yargılanmalı. MHP, bölücü hiçbir hareketin yanında yer almaz. MHP, ayrılsaydı başka konularda daha rahat at koşturulurdu.
Bu arada, 57. Hükümette İP genel bşk. Yrd.cısı Koray Aydın’da vardır. Bir de ona sorun bakalım bu soruyu, ne diyecek?
Bir de Ali adlı terbiyesize cevap: Ülkücüler bulunduğu her noktada, ülkücülüğün gereğini yapar. Farkında iseniz, Ortadoğu Gz. Yazarı değilim. Sıradan bir MHP seçmeniyim. Görüşümü yazıyorum. Niye rahatsız oldunuz?

ali
ali @neval kavcar - 11 ay Önce

kancalı neval saraya g..ç öpmeye kızım hadi ikile.

hakan
hakan @neval kavcar - 11 ay Önce

arkadaş bahçelinin ettiği yeminleri, ahmet türkü kurtarmasını, abdullah öcalan ın idamını önleyen yasa gelince hükümetten ayrılmayarak alınan karara destek olmuştur. Bunlar konusundaki fikirlerinide yazsana...

mustafa kara
mustafa kara - 11 ay Önce

devlet bahceli sadece ama sadece kendini düşünür...

mehmet mehmethan
mehmet mehmethan - 11 ay Önce

belediye seçimleri bari geçseydi. İttifak eleştirisi için

SIRADAKİ HABER