Koronavirüs belası yeni bir kahraman doğurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şöhretini zorlamaya başlayan ve en çok sevilen siyasetçi kimliği ile öne çıkan isim Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu.

banner311
Koronavirüs belası yeni bir kahraman doğurdu

Türkiye'de ilk yeni tip koronavirüs vakanın ortaya çıkmasının ardından sosyal medya kullanıcıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter hesabını yoğun olarak takip etmeye başladı.

Şimdilik belki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yakalayamasa bile çok yakında bunu gerçekleştirecek gibi duruyor.

Şuan için muhtemel rakipleri Ak Parti’nin ağır topları olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ve Bülent Arınç’la yarışacak durumda.

Twitter Takipçilerine bakıldığı zaman Ocak 2009 tarihinde Twitter’a katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3,5 milyon takipçisinin olması tarih göz önünde bulundurulduğu zaman çokta fazla olmadığı görülüyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter’a Nisan 2015’te katılmasına rağmen 1,4 milyon takipçisi var.

Bülent Arınç ise Aralık 2010 yılında katılmış ve 3,1 Milyoan takipçisinin olduğu görülüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

İlk vakanın açıklanmasının öncesi 10 Mart gününde Sağlık Bakanı Koca'nın Tvvitter hesabını takip eden kullanıcı sayısı 409 bin 956 iken, 16 Mart itibariyle bu sayı 1 milyon 152 bin 405'e yükseldi.

Boomsocial verilerine göre Bakan Koca'nın günlük takipçi artışı yüzde 24 oranla 225 bin 875 oldu. Haftalık takipçi sayısı yüzde 197,45 artış ile 764 bin 973 olurken, aylık takipçi sayısı ise yüzde 328 artarak 883 bin 373 oldu.

Şuan itibariyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın takipçi sayısı 2,8 Milyon olmuş durumda.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.