Koronavirüs Mezarlığı'na tepki var

Çekmeköy ve Beykoz sınırlarının tam ortasına yapılan Koronavirüs Mezarlığı, mahalle sakinleri tarafından önlem alınması amaçlı tepkilere neden oldu.

banner311

Edinilen bilgiye göre,  Bilim Kurulu ve Diyanet'in tavsiye ve kararları doğrultusunda belirlenen Baklacı Mezarlığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin defnedileceği mezarlık olarak belirlendi. Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi sakinleri ise bu durumdan oldukça rahatsız durumda. Mezarlığın 300 metre ilerisinde birçok okul bulunan mezarlık cadde üstünde ve evlerin 30 metre ilerisinde. Dün başlayan define işlemlerinden sonra etrafa atılan bir çok maske ve eldivenler adeta baklacı halkını öfkelendirdi. Ölenler  iş  makineleriyle gömülüyor, kullanılan  tibbi malzemeler de olduğu  yere bırakılıyor. Çok fazla sokak köpeği ve evcil hayvan bulunan bölgede hayvanlar eldivenlerle temasta bulunup hasta olabilme ve hayvanları besleyen insanların da bu vesileyle kendilerine bulaşma korkusu arttı.

Mezarlık girişinde polis ekipleri beklemekte ve iş makineleri ağaçları söküp defin yeri için alan yaratmakta.

20 yıldır Baklacı mahellesinde oturan, bölgede yerleşim yerlerinin ve bir çok evcil hayvanının bulunduğunu ifade eden Ali Fuat Hut isimli vatandaş: '' Ben 20 yıldır Çavuşbaşı Baklacı Mahallesinde yaşıyorum, tavuklarım var, köpeğim var ve etrafımızda onlarca kedi var. Mezarlığın yapılmasına karşı değiliz. İnsanların bir yere defnedilmesi gerekir, fakat etrafa atılan eldivenler ve çöplerde bulunan bakterilerin bizim hayvalarımıza bulaşıp evimize girmesinden korkuyoruz.'' açıklamada bulundu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 21:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.