Koronavirüsten hayatını kaybeden kahraman sağlık çalışanlarının sayısı açıklandı

Türk Tabipler Birliği: Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı.

banner311
Koronavirüsten hayatını kaybeden kahraman sağlık çalışanlarının sayısı açıklandı

Türk Tabipler Birliği yaptığı açıklamada 14'ü hekim 24 sağlık çalışanı yaşamını yitirdi, yüzde 38'i hekim olmak üzere 3474 sağlık çalışanı koronavirüs tanısı aldı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun yaşamını yitirdiği 1 Nisan 2020 tarihinden bugüne kadar, koronavirüs nedeniyle 14’ü hekim 24 sağlık çalışanının yaşamını yitirdiğini, yüzde 38’ini hekimlerin oluşturduğu 3 bin 474 sağlık çalışanının Covid-19 tanısı aldığını duyurdu.

TTB Merkez Konseyi, Tabip Odaları aracılığıyla illerde ulaşılabilen sağlık kurumlarından derlediği hasta sağlık çalışanı sayılarını raporlaştırarak kamuoyuna açıkladı.

İSTANBUL'DA 2005 SAĞLIK ÇALIŞANI COVİD-19

44 ilde kamu ya da özel ayırt edilmeksizin tüm sağlık kurumlarını kapsayan rapora göre, tanı almış hekim sayısına 37 ilde ulaşıldı, üç ilde sağlık çalışanlarının meslekleriyle ilgili ayrım yapılamadı.

Tanı almış hekim sayısının en yüksek olduğu iller İstanbul, Ankara, Kırklareli, İzmir ve Adana olarak belirlendi. İstanbul’da 960’ı hekim olmak üzere toplam 2 bin 5 sağlık çalışanının Covid-19’a yakalandığı bilgisine paylaşılırken, bu illeri sırasıyla 12 sağlık çalışanı ile Diyarbakır, 11 ile Kırklareli, 11 ile Antalya, 10 ile Bursa, dokuz çalışan ile Samsun’un izlediği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 11:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.