Levent Gültekin şimdi bunun zamanı mı? Soydaşlarımız Ermenistan terör devleti ile savaşıyor! “Azerbaycan devlet mi? bir aşiret, Demokrasisi yok”

Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı mücadele devam ederken gazeteci Levent Gültekin’in Halk TV’deki açıklamaları tepki çekti.

Gazeteci Levent Gültekin, Halk Tv'de yayınlanan İki Bakış İki Yorum programına konuk oldu.

Gültekin programda, Ermenistan'ın saldırıları sonrası meşru müdafaa hakkını kullanarak harekete geçen Azerbaycan'ı eleştirmesi tepki çekti.

Gültekin, Azerbaycan'ın işgal altındaki toprakları için verdiği meşru mücadeleye, "Nahçıvan Özerk bölgesini Azerbaycan'a bağlayacak aradaki Ermenistan topraklarını muhtemelen işgal edecek." gibi skandal ifadeler kullandı.

"AZERBAYCAN DEVLET Mİ?"

Azerbaycan devlet mi? diye soran Gültekin, "Bir kere Azerbaycan devlet mi? Bir de bu var, bunu soralım. Azerbaycan bir aşiret, Demeokrasisi yok. Hukuku yok. Bir otoriter yönetim var. Seçim yok. Paranın üzerinde yüzüyorlar. Bugüne kadar adam gibi bir devlet kurmamışsın. 30 yıl önce senin toprakların işgal edilmiş" Tepki çeken ifadeleri kullandı.

YORUM EKLE