Mahir Ünal’ın ‘yeşil nokta’sı hala duruyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, sosyal medyada başlatıkları ‘yeşil top’ uygulamasına son verildiğini açıklamıştı.

banner311
Mahir Ünal’ın  ‘yeşil nokta’sı  hala duruyor

Yeşil toplu işaretleri kullanan hesaplar sosyal medyada kadınları, siyasetçileri ve oyuncuları hedef alan hakaret ve cinsel saldırı tehditleriye gündem olmuştu.

Halka verir talkını, kendi yutar salkımı

Günler önce bu uygulamanın kaldırıldığını açıklayan Ünal'ın sosyal medaya hesabından hala "Yeşil Topé olması dikkatlerden kaçmadı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, sosyal medyada ‘yeşil top’ ifadesiyle yapılan paylaşımlar hakkında açıklama yapmıştı.

AKP’de ‘yeşil top’ furyasını başlatan Mahir Ünal tepkilerin odak noktası olmuştu.

AKP’li Ünal, “Hakareti, küfürü, saldırganlığı, kısaca etik olmayan paylaşımları kamuoyu gündemine taşıyarak tartışılmasını sağlamış ve dezenformasyonla mücadelede turnusol etkisi oluşturmuştur” dedi.

Mahir Ünal’ın paylaşımları şöyle idi;

"1 Mayıs 2020 tarihinde başlattığımız “Etik Farkındalık” çalışması “Dijital Farkındalık” çalışmamızın 10 Haziran 2020’de başlaması ile sona ermiştir. 

40 gün süren “Etik farkındalık” çalışmamızda küfür, hakaret ve dezenformasyonu görünür kılmak için kullandığımız “Yeşil Küre” görevini başarıyla tamamlamıştır.

Hakareti, küfürü, saldırganlığı, kısaca etik olmayan paylaşımları kamuoyu gündemine taşıyarak tartışılmasını sağlamış ve dezenformasyonla mücadelede turnusol etkisi oluşturmuştur. 

Bu amaçlarla kullanılan “Yeşil Küre” üzerinden “Etik Farkındalık” çalışmasına hakaret, küfür ve aşağılamada bulunanlar da ayrıca bir çalışmanın konusu olmalıdır. Gönüllü olarak “Etik Farkındalık” çalışmamıza katılanlara gönülden teşekkür ederim."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.