Maltepe'de belediye sigortasız göçmen çalıştırıyor

Maltepe Belediyesinde temizlik işçilerinin haksız sebeple işten çıkarılmasının ardından işçilerinin eyleme başlaması üzerine belediye, işçilerin eylemini kırmak için sigortasız Afgan işçi çalıştırmaya başladı.

Maltepe'de belediye sigortasız göçmen çalıştırıyor

 Sigortasız çalışan mülteci işçinin görüntülerini ise DİSK üyesi bir kişi sosyal medyada paylaştı.

Maltepe Belediyesi’ne bağlı şirketlerde çalışan Genel-İş Sendikası üyesi işçiler, üç temizlik işçisinin daha işten çıkarılması üzerine başlattıkları eyleme devam ediyor. 480 temizlik işçisi, iş bırakarak cuma gününden itibaren mesaileri süresince belediye garajında toplandı. İşçiler, toplu iş sözleşmesi hükümleri uygulanıp, işten çıkartılan arkadaşları geri alınıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini bildirdi. Bugün belediye önündeki eyleme temizlik bölümündeki işçilerle park-bahçeler, veterinerlik birimi ve yol bakım birimlerinden işçiler de katıldı.

Belediye sigortasız mülteci işçi çalıştırıyor

İşçilerin bu eylemini kırmak isteyen belediye sigortasız mülteci işçi çalıştırmaya başladı. Sosyal medyada yayımlanan görüntülerde sigortasız çalışan işçi Afganistanlı olduğunu söylüyor. Türkçe bilmeyen işçinin görüntülerini sosyal medyada DİSK üyesi bir kişi paylaştı.

YORUM EKLE