Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde koronavirüs skandalı iddiası

Gazeteci İsmail Saymaz, Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ndeki bir işçide koronavirüs vakasına rastlanmasına rağmen sağlık personelinin test yapılmadan evlerine gönderildiğini iddia etti.

banner311
Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde koronavirüs skandalı iddiası

Gazeteci İsmail Saymaz, Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde görev yapan bir işçide koronavirüs vakasına rastlandığını belirtti. Yaşanan skandalda Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin iki hafta kapatıldığı, 75’i hekim, 260 personele koronavirüs testi yapılmadan evlerine gönderildiğini söyledi.

Gazeteci İsmail Saymaz sosyal medya hesabından yaşanan bir skandalı dile getirdi. Ankara'nın Mamak İlçesi'nde bulunan Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde bir işçide koronavirüs tespit edildiği buranın 2 hafta süreyle kapatıldığı ve 75’i hekim, 260 personele test yapılmadan evlerine gönderildiğini ifade etti.

İsmail Saymaz paylaşımında; Ankara Diş Hekimleri Odası Başkanı Serhat Özsoy bana şu bilgiyi verdi: "Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde bir işçi Korona çıktı. Hastane bugün karantinaya alınarak, iki hafta kapatıldı. 75’i hekim, 260 personel test yapılmadan “Kendinizi karantinaya alın” denilip eve gönderildi." ifadelerine yer verdi.

İsmail Saymaz
 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 22:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.