Mansur Yavaş hakkında soruşturma başlatıldı!

Mansur Yavaş hakkında "Müstehcen görüntü bulundurmak, suçu yetili makamlara bildirmemek" suçlamasıyla soruşturma açıldı..

Mansur Yavaş hakkında soruşturma başlatıldı!

Yüzde 80 şizofren raporu bulunduğu ve belgede sahtecilikten hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıkan Necmettin Kesgin isimli bir şahsın hakkında ortaya attığı "senet tahsili" iddialarına yanıt veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş hakkında, basın toplantısındaki sözlerinin ardından, "suçu yetkili makamlara bildirmemek" suçlamasıyla soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

İktidara yakın medya organlarının iddiasına göre; Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş hakkında ‘suçu yetkili makamlara bildirmemek’ suçlamasıyla TCK 278. maddeye dayanarak soruşturma açıldı. Soruşturmanın, Yavaş’a çeşitli ithamlarda bulunan Necmettin Kesgin isimli şahsa, Yavaş’ın verdiği yanıtlar üzerine başlatıldığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Bir gazete Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı için “Sahte senetten tazminat cezası aldı” iddiasının yer aldığı bir habere yer vermiş, bu haber sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in konuşmalarının kaynak gösterilmesiyle kamuoyunda ‘Mansur Yavaş’ tartışması başlatılmıştı.

İddialarla ilgili konuşan Yavaş ise “Asıl mağdur benim. Yargıtay’ın hakkımda onayladığı herhangi bir ceza davası, ceza kararı yoktur.” demiş, söz konusu iddiaları ortaya atan şahsın; “Yüzde 80 şizofren raporu bulunduğunu, belgede sahtecilikten hapis cezasına çarptırıldığını, çocuk istismarından da halen yargılandığını” söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mansur Yavaş'ı hedef aldı

Erdoğan, "Mansur Yavaş, seçimlere girebilse dahi, seçimden sonra bunun bedelini kendisi ödeyeceği gibi bedelini Ankaralılara da ödetme durumuna düşer" ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın, “Mansur Yavaş, seçimlere girebilse dahi, seçimden sonra bunun bedelini kendisi ödeyeceği gibi bedelini Ankaralılara da ödetme durumuna düşürür” şeklindeki sözleri dikkat çekti. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İYİ Parti ve CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş'ı hedef aldığı o sözler:

"Bu konuyla ilgili olarak bu belgelerin ortaya çıkması ve yargının Sayın Yavaş'la ilgili verdiği karar, bunlar kenara konulacak bir şey değil ve bu seçime böyle girebilse dahi, seçimden sonra çünkü bunun dokunulmazlığı yok, bunlar milletin önüne geldiği zaman burada çok ciddi bir bedeli kendisi ödeyeceği gibi maalesef tabii Ankaralı hemşehrilerimize de ödetme durumuna düşüyor. Yani burada çok dikkatli olmak gerekiyor.

Burada iki aday yarışıyor. Birisi Yavaş. Ama bir diğeri Mehmet Özhaseki. Bunları benim partilim olduğu için söylemiyorum. Futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmamak gerekiyor. Bu zat zaten yuvarlanıyor. Kökeni MHP'li. Geldi CHP'den iki kez girdi, kaybetti.

Özhaseki 5 dönem Kayseri’yi yönetti. Kayseri’yi nereden aldı, nereye getirdi. Bu çok önemli. Bunun dışında ben tabii orada 5 dönem yapınca seni Ankara'ya almamız lazım. Ve Mehmet Bey'i yanıma aldım. Milletvekili oldu. İlk etapta kendisini Çevre ve Şehircilik Bakanı yaptık. Bu bakanlığın da belediyelerle ilgili bir çok işlevi var. Mehmet Bey de bu işlerde işi çok iyi bilen bir arkadaşımız. Bu arada tabii Mehmet Bey'in üzerine çok önemli bir yük de yıktık. Güneydoğu çukurlarla aşılmıştı. Terör örgütü çukurlarla delik deşik etmiş. Bitişik nizam evlerde de apartmanlar aşağıdan tünellerle birbirine bağlanmıştı. Mehmet Bey'e bunları yıkmamız lazım dedim. Buradaki insanlara biz konutlarını yapıp vereceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 12:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram Arslan
Bayram Arslan - 4 ay Önce

Eceli gelen it cami duvarına işermiş bu haksızlık bu hukuksuzluk nereye kadar .millet eline silah mi alsın istiyorlar. Hukuksuzlugun sonu adaleti silahın sağlamasidir ALLAH muhafaza eylesin kimse istemez dilemez ama biz TÜRK ve TURAN diyenlerinde bir yemini var.DÖNERSEK BU YOLDAN GÖK GIRSIN KIZIL ÇIKSIN

Turgay
Turgay - 4 ay Önce

Majestelerinin savcısı hemen verilen emri görev bilmiş. Ne yaparsanız yapın Cumhuriyetin 100. yılında Başkent bu ülkenin gerçek Cumhuriyetçilerinin idaresinde olacak. Hiç bir güç buna engel olamaz.

Ülkücü
Ülkücü - 4 ay Önce

Müstehcen goruntu mansur değil kabatasda baş örtülü baciya tecavüz ettiler diyenler meydanlarda bunlar genel diye bağırmış olan ahlaksizlardir

Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk - 4 ay Önce

Bunu meydanlarda baş örtülü bacima tecavuz ettiler diyen mhplilerin porno kasetlerini gosteren deniz baykal a bunlar genel diye bagiran bopcu megrici TÜRKLÜK düşmanı PAPA çocukları diyor ya birde ceza evi ile tehdit ediyor soysuzlar

Ülkücü
Ülkücü - 4 ay Önce

Müstehcen goruntu mansur değil kabatasda baş örtülü baciya tecavüz ettiler diyenler meydanlarda bunlar genel diye bağırmış olan ahlaksizlardir

Tyanali
Tyanali - 4 ay Önce

Kazanan mümin inanan olacak inşAllah

Zafer
Zafer - 4 ay Önce

Yani ne denmek isteniyor. Ankaralı bize mahkum ,siz bizden başkasını seçme özgürlüğüne sahip değilsinizmi demek isteniyor.

Hasan Hüseyin
Hasan Hüseyin - 4 ay Önce

Turgay - 5 saat Önce
Majestelerinin savcısı hemen verilen emri görev bilmiş. Ne yaparsanız yapın Cumhuriyetin 100. yılında Başkent bu ülkenin gerçek Cumhuriyetçilerinin idaresinde olacak. Hiç bir güç buna engel olamaz.

SIRADAKİ HABER