Mansur Yavaş'tan 29 Ekim mesajı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Cumhriyer Bayramı için yayınladığı kutlama mesajında "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünde Ankaralıların ve milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum" dedi.

Mansur Yavaş'tan 29 Ekim mesajı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yıl dönemi dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 29 Ekim mesajı şöyle:

"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünde Ankaralıların ve milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

Milletimizin kurtuluş mücadelesinde tüm dünyaya gösterdiği istiklal ve hürriyet tutkusu, 29 Ekim 1923’te millet egemenliği ile taçlanmıştır.

Tarih boyunca nice badireler atlatmış olan milletimiz, en kötü zamanlarda yokların ve yoklukların üstesinden yalnızca birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek gelmiştir. Cumhuriyetin ilanı, istikbalimizi birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü kurmak ve bizlerden sonraki nesillere aydınlık bir gelecek sunmak için en önemli adım olmuştur.

Bizler de, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yakışır, dünya başkentleriyle yarışır bir Başkent kurma hayalimizi, yine birlik ve beraberlik ruhuyla, ortak akla değer veren yönetim anlayışıyla; çalışmaktan, üretmekten, paylaşmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyen yenilikçi bir anlayışla sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; silah arkadaşlarını, tüm kurtuluş kahramanlarınızı ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum."

YORUM EKLE