Maskeler nerelerde satılacak? Maske fiyatları ne olacak?

Satış yasağının kalkması sonrasında maskelerin nasıl temin edileceği merak konusu olmuştu. Maskeler artık eczane, market ve internetten satın alınabileceği bildirildi. Maske fiyatlarına fahiş fiyatların olmaması için üst sınır getirileceği ifade edildi.

banner311
Maskeler nerelerde satılacak? Maske fiyatları ne olacak?

Maske satışına ilişkin kulis bilgilerini aktaran CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, eczane, market ve internet üzerinden satışların gerçekleşeceğini söyledi. Canova, fırsatçılığın önüne geçilmesi için fiyatlarda bir üst sınır olacağını ifade etti.

Korona virüs tedbirleri kapsamında maske satışının yasaklanmasının ardından maskeler devlet eliyle ücretsiz dağıtılmaya başlanmıştı. Vatandaşlar telefonlarına gelen kod ile eczanelere gidip maskelerini temin edebiliyordu. Ancak kod gelmemesinden şikayet eden bazı vatandaşlar, maske ulaşımında aksaklıklar yaşadı. Bunun üzerine maske satışına tekrar izin verilirken satışın nasıl yapılacağı merak konusu oldu.

MASKE FİYATLARI NE OLACAK?

Canova, canlı yayında maske satışına ilişkin kulis bilgilerini paylaştı. Maske satışında fırsatçılığın önüne geçilmesi için fiyatlarda bir üst sınır olacağını belirten Canova, eczane, market ve internet üzerinden maske satışı yapılacağını söyledi.

Canova canlı yayında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Edindiğim ilk bilgilere göre eczanelerde satışı gerçekleşecek. Bunun dışında marketlerde de maske satılabilecek. Birçok yerde maske satışı olacağı bilgisini edindim. İnternet üzerinden, alışveriş portallarından da maske satılacak. Tabi bir fiyat üst sınırı olacak ve farklı maske tipleri için standartlar belirlenecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 10:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.