Medyada boykot çağrısı; ama bugün değil!

Haziran Hareketi, havuz medyasının taraflı haberlerine dikkat çekmek ve medyada tek sesliliğe hayır demek için televizyonları boykot çağrısı yaptı.

Medyada boykot çağrısı; ama bugün değil!

Her ne kadar iyi niyetli ve gerekli bir eylem olsa da, boykotun bugün yapılması havuz medyasının ekmeğine yağ sürmek demek. Çünkü İYİ Parti lideri Meral Akşener, bugün saat 21:00’de Halk TV'de Uğur Dündar'ın konuğu oluyor.

Boykot havuz medyasını değil, tüm televizyon kanallarını kapsıyor.

Yapılan çağrıda “Kapalı TV’lerimizin fotoğraflarını paylaşıp bu eşitsiz medya düzenini protesto ediyoruz” deniliyor.

Çağrıya birçok twitter kullanıcısı #TamamKapatıyoruz etiketiyle destek verdi. Destekleyenler arasında Genco Erkal, CHP Milletvekilleri Zeynep Altıok Akatlı ve İlhan Cihaner de yer aldı. Çağrıda şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye AKP-MHP eliyle baskın bir seçime giderken medyada tek seslilik hakim kılınmaya çalışılıyor. AKP medyanın yüzde 96’sını kontrol ediyor. Televizyonlar tek bir adayın propaganda araçlarına dönmüş durumda.

“Göstermelik birkaç haber hariç cumhur ittifakının adayları dışındaki sesleri duymak imkansız. Referandumda bu ülkenin en az yarısının oy verdiği hayır seçeneği nasıl yok sayıldıysa şimdi de tamam diyenlerin sesi kısılıyor.

“Öyleyse tamam. Bu ülkede üreten, düşünen, emek ile geçinen vergisini ödeyen milyonlarız. Gücümüzün farkındayız. İktidardan rant kapma telaşı ile susturulmuş, havuza atlamış patronların televizyonlarına gücümüzü gösteriyoruz.

“18 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00’de milyonlar olarak havuz televizyonlarını kapatıyoruz. Bu ülkede milyonların siyasi tercihlerini yok saydınız madem tamam kapatıyoruz.

“Bu akşam 20.30’da Adalet Parkında komşularımızla, dostlarımızla buluşuyoruz; Yayını biz yapıyoruz!” diye devam eden bildiride, her il için bir buluşma alanı belirlendi.

Bu protestonun zamanın yanlış olması, Meral Akşener’in katıldığı programın gerçek reyting değerlerinin yanlış ölçülmesine ve izlenen bir programın izlenmemiş gibi gözükmesine neden olabilir.

Eğer protestoya kulak vermek istiyorsanız, televizyonu değil, havuz medyasına ait kanalları kapatın.

HalkTV’de saat 21:00’de Merak Akşener tarafsız, yansız, özgür ve iradeli her seçmeni ekran başında bekliyor olacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 17:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine Mustu
Emine Mustu - 9 ay Önce

Tv tüm kanalları kapatırız elbet uyarız bir kanal hariç tabiki Meral Akşeneri dinleriz asla kaçırmayız.

Gonul given
Gonul given - 9 ay Önce

YURU BE ASELNAM KIM TUTAR SENI ENGELLERI ASMAK BIZIM ISIMIZ BIZ HEP ZORKA MUCADELE ETTIK KOLAYIMIZ HIC OLMADI YILMADIK YIKILMAYACAGI YOLUN ACIK ALLAH yAR VE YARDIMCIN OlSUN

Hüseyin karapür
Hüseyin karapür - 9 ay Önce

Yoruma gerek yok KAPATTIM GİTTİ TAMAM

ben
ben - 9 ay Önce

ben izlemez oldum artık belgesel kanalı izliyorum çünkü diğer kanalalrı açınca midem bulanıyor haberler iç açıcı değil şu şunu vurmuş şurda şöyle olmuş auynuı kişi hep aynı trene hacalarındanda bıktım ramazan ayındayız ne sahurda ne iftara yakın hiç bir hocayı dinlemiyorum bıktım her sene aynı şeyler insanalr da büyülenmiş gibi dinliyor hayatına geçirebn avrmı yok sadece dinliyorlar

SIRADAKİ HABER