Mehmet Ağar’dan sağlam geri vites "Dilim sürçtü özür dilerim”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker'in iddialarına ve Mehmet Ağar'ın "Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" ifadesine yanıt verdi. Öte yandan Mehmet Ağar, açıklamasının yanlış olduğunu belirterek özür dilediğini açıkladı.

Sözcü Tv'ye konuşan Ağar, "Dilim sürçtü" diyerek Emniyet teşkilatından ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan özür diledi.

Ağar, "Olayın kızgınlığından bir sürç-i lisan söz konusu. Emniyet teşkilatı mensupları çok değerli arkadaşlarımız. Bugün Türkiye'de organize suç örgütlerine nefes aldırmıyorlar. Benim bu tabiri kullanam fevkalade yanlıştır. Özellikle Sayın İçişleri Bakanı, gerçekten kendisini takdirle takip ediyorum. Fevkalede başarılı bir görev sürecini devam ettiriyor" dedi.

'KUSUR BENİM'

Ağar, şöyle devam etti:

"Devlet her konuda terörle mücadele olsun, organize suçlar olsun her konuda olaya hakim. O bir kızgınlıkla ağzımızdan çıkan bir söz oldu. Saygı Bey'i de aradım. Kalem namusu olan bir gazeteci, bu konuyu fevkalade uygun bir şekilde aktardı. Kusur benim, bütün meslektaşlarımdan kalben özür diliyorum. Sayın Bakan'ın liderliğinde, öncülüğünde cansiparene bir mücadele sergiliyorlar. Bu emeği görmezden gelmek, hele benim için asla söz konusu olmaz. Hatam budur, ben de bunu kabul ediyorum."

SEDAT PEKER'E: YÜREĞİ YETEN...

Ağar, "Sedat Peker'in yaptığı açıklamalar var, adınız da sıklıkla geçiyor" sorusu üzerine de "Bu şahısla benim muhatap olmam söz konusu değildir. Liderlik falan, kolay iş değildir. Mensubudur diyelim. Bu konuda söyledim, benim dokunulmazlığım yok bir şeyim yok. Devlet her türlü araştırmayı yapar. Kendisinin bu sözleri üzerine bayram sonu avukatım vasıtasıyla yargıda gerekli müracatlar yapılacaktır. Yüreği yeten gelir Türkiye'ye, bu konuda hesabı alır. Avukatlar gerekli girişimleri yargı nezdinde yapacaklardır" diye konuştu.

SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Mehmet Ağar'ı kast ederek "Bu süreçte “belki dil sürçmesidir” diye hala tekzibini beklediğim cümle. Biz olmasa idik oraya mafya çökecekti cümlesidir. İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil." demişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vay be
vay be - 7 ay Önce

bu adam tam bir sinsi kişilik kendi arkadan yönetip malıda arkadan götürüyor.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344