Mehmet Özhaseki Kayseri'de sildirdiği "Başbuğ Alparslan Türkeş" ismini Ankara'da yazacakmış!

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, “Göreve geldikten sonra ilk işim kuracağım kültür merkezinin adını Başbuğ Alparslan Türkeş koyacağım” dedi.

banner311
Mehmet Özhaseki Kayseri'de sildirdiği "Başbuğ Alparslan Türkeş" ismini Ankara'da yazacakmış!

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Keçiören’de Cumhur İttifakı Meclis üyesi adayı Alparslan Doğan’ın seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. 
Özhaseki, ilk açacakları kültür merkezine Alparslan Türkeş’in ismini vereceğini duyurdu. Özhaseki, “Göreve geldikten sonra ilk işim kuracağım kültür merkezinin adını Başbuğ Alparslan Türkeş koyacağım. Önemli olan bizim vatanımız ve milletimiz. Bu ittifakı kurduk ve sonuna kadar da devam ettireceğiz” dedi.

ÖZHASEKİ  "BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI" İSMİNİ SİLDİRMİŞ "ERCİYES BAŞBUĞ PARKI" YAPMIŞTI

Dönemin Kayseri Büyükşehir Belediye başkanı olan Mehmet Özhaseki Erciyes eteklerinde kurulan "Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı" adını değiştirerek "Erciyes Başbuğ Parkı" yapmıştı.

Servet Avcı 12 Şubat tarihli "Seçimler bereketiyle gelir!" başlıklı yazısında bu konuya değinerek "Erciyes'in eteklerinde Hisarcık beldesi MHP'li belediyedeyken 'Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı' inşa edilmişti... Belde belediyesi daha sonra iktidar partisinin eline geçince bu parkın ismini değiştirmeye kalktılar ve bu konuda encümen kararı bile aldılar...Kayseri'nin büyükşehir statüsü kazanmasının ardından Hisarcık belediyesi kapandı ve bu bölge Melikgazi Belediyesi'ne dâhil edildi...

Peki o parkta şimdi durum nasıl? Cevaplayalım: Tabeladan Alparslan Türkeş ismi silinmiş durumda... Parkın yeni ismi 'Başbuğ Erciyes Parkı'!..
"Bu değişiklik nereden icap etti, rahatsızlık neydi, nasıl karar alındı?" sorularını dönemin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye sormamız lâzım ama o da meşgul!.. Artık ittifakın Ankara adayı ve geçenlerde Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret ediyordu, bir grup 'dâvâ arkadaşı'yla birlikte!.."

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 21:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk - 1 yıl Önce

Hic bir TÜRK Kayseriyi persilvanyaya taşıyan pkklilara gerilla diyen fetocu ALÇAK a oy veremez veriyorsa ya KANI bozuk ya soyu bozuktur

samil kafkas
samil kafkas - 1 yıl Önce

KORKUNU ECELE FAYDASI YOK HASEKI EFENDI.

nk
nk - 1 yıl Önce

ona bakarsanız, Başbuğ ve ülkücüler hakkında idam cezası isteyen, veren Nurettin Soyer'in babasına sahip çıkan oğluna da İP'liler oy verecek. Kaldı ki ortada 15 Temmuz öncesi-sonrası var.

Mustafa Kemal GÜNAY
Mustafa Kemal GÜNAY - 1 yıl Önce

Başta Türkeş ve Türk Milliyetçiliği düşmanı mhp gnl bşk yrd cısı Yaşar Yıldırım olmak üzere Ülkücülerin kutsalı Başbuğ Türkeş üzerinden siyaset ve algı yaratılarak oy devşirilmeye çalışılıyor.Çünkü hala TÜRKEŞ sevgisi ve sadakatini kıramadılar yıkamadılar.

Aöperen
Aöperen - 1 yıl Önce

Yaşar Yıldırım Türkese en cok hakaret eden kisidir.