Melih Gökçek'i yakan fotoğraf -FETÖ'cülerle toplantıda

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Melih Gökçek’in CHP’yi “FETÖ’cü derneği ziyaret etti” diye suçladığı dernek yöneticileriyle katıldığı toplantının fotoğrafları çıktı.

Melih Gökçek'i yakan fotoğraf -FETÖ'cülerle toplantıda

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Melih Gökçek’in CHP’yi “FETÖ’cü derneği ziyaret etti” diye suçladığı dernek yöneticileriyle katıldığı toplantının fotoğrafları çıktı. Fotoğrafların yayımlanmasının ardından Melih Gökçek Twitter'da açıklamada bulunarak "Ben hiçbir zaman geçmişte FETOcularla ilişkilerimi inkâr etmedim" dedi. 

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın da üyesi olduğu TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu'na, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “CHP-FETÖ” ilişkisini ortaya koyduğunu iddia ettiği bir rapor gönderdi. Çıray'ın, ABD ziyaretinde FETÖ'cü kuruluşa gittiğini öne sürdü. Çıray ise kendisinin değil Gökçek'in sözü edilen kuruluşa gittiğini fotoğraflarla belgeledi ve TBMM Başkanlığı'na bir yazı ekinde gönderdi.

Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’ün haberine göre; Gökçek'in, komisyona gelip tanıklık yapmadığını hatırlatan Çıray, şu iddiada bulundu:

SİNSİ NİYETLE YAPILMIŞ

Basınada yansıyan FETÖ'yle aşikar ilişkileri nedeniyle komisyonun huzuruna doğrudan doğruya çıkma yürekliliğini maalesef gösteremedi. Bunun yerine komisyona ‘CHP-FETÖ ilişkileri' diye bir dosya gönderdi. Hakkımda karalamada bulunmak gibi nafile bir teşebbüste bulunmuş. Komisyona gelme yürekliliğini gösterebilseydi eğer kendisine iddialarının ne kadar gerçek dışı ve sinsi niyetlerle yapılmış olduğunu gösterirdim.


GERÇEKLERİ ÇARPITIYOR

Melih Gökçek kendisiyle ilgili gerçeklerin, hem de görsel kanıtlarla desteklenerek ortaya konulacak olmasının telaşını yazılı ifadesine yansıtmış. Bir dönem ‘Gülen Cemaati' ile ilişkilerini yazılı beyanında, ‘FETÖ'cülerin meydana getirmek istedikleri algı olarak' niteleyip çarpıtmaya çalışmıştır. Amacının dikkatleri kendi üzerinden başka yerlere ve kişilere çekebilmek olduğu açıktır.

Gökçek, kendisini çevreleyen sisin zihinlerde uyandırdığı haklı sorulara şaibe düşürmek için CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve şahsımın da bulunduğu heyetteki milletvekillerini sanki FETÖ'yle bir ilişkileri varmış gibi göstermiştir. Sözde dayanak noktası ise Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'a 2013 Aralık ayının başlarında yaptığımız çalışma gezisi oluşturmuştur. Gökçek, 2013 yılında AKP'nin başında olduğu devlet tarafından Amerika'daki organizasyonları ve faaliyetleri üzerine henüz kamuya açıklanmış bir suç unsuru bulunmayan bir derneğin mensuplarıyla yapılmış gayrı-resmi bir toplantıya o toplantının asıl mahiyetini çok aşan kötü niyetli bir anlam yüklemektedir.

SUÇSA, GÖKÇEK SUÇ İŞLEDİ

Kısa adı TAA olan sivil toplum örgütündeki toplantıya katılmayan milletvekillerinden biri de şahsımdır. Sağlık politikalarında gelişmelerle ilgili büyükelçilik tarafından randevulu toplantıdaydım. Üstelik sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun gittiği her yere, davet edilmemiz halinde biz milletvekilleri olarak gideriz.

BU asılsız kurguları ortaya atan Melih Gökçek'in bizzat kendisinin TAA'ya gittiğine dair fotoğrafı ekte sunuyorum. Adı geçen sivil toplum örgütüne gitmek suçsa bu Gökçek'in işlediği en hafif suç olacaktır.

YARGI ÖNÜNE ÇIKARILACAK

Bu organizasyonun CHP'yle kurduğu ilişki, AKP ve yan örgütleriyle kurduğu ilişkinin yanında ancak ve ancak devede kulak kalır.

Sonuç olarak kendisi eninde sonunda birçok iddiaların yanı sıra FETÖ'yle ilişkileri iddiasıyla Türk yargısı önüne çıkarılması mukadder olan bir şahsın iftiralarının tekzibi adına bu açıklamayı başkanlığınıza gönderiyor ve kayıtlara geçmesini arz ediyorum.

MELİH GÖKÇEK’TEN AÇIKLAMA

Melih Gökçek ise tartışma yaratan fotoğraflara ilginç bir yanıt verdi. "Ben hiçbir zaman geçmişte FETÖ'cülerle ilişkilerimi inkar etmedim" diyen Gökçek şu ifadeleri kullandı:

“Bugün sözcü gazetesi benim de aynı derneği ziyaret ettiğime dair haberi manşetten vermiş. Altında da Aytun Çıray'ın sevindirik ifadeleri şimdi şapa oturdun Aytun Çıray. Bu fotoğrafları nerden buldun? Tabi ki TAA derneğinden. Yani bu fetoyla yakın ilişkilerinin itirafıdır... Bakın sevindirikler.. Ben hiçbir zaman geçmişte FETOcularla ilişkilerimi inkâr etmedim ki, mal bulmuş gibi bu fotoğraflara sarılıyorsunuz. Biz FETOcuların ihanetini anladığımız andan itibaren FETOcularla mücadeleyi kendimize şiar edindik... Alçaklıklarını, hainliklerini anlattık. Siz CHP'ler ise FETO'nun ihaneti ortaya çıkmasına rağmen halâ onları savunabiliyorsunuz... Hala içinizde FETOcular var... Çok yakında piyasaya çıkacak ‘FETO CHP ilişkileri’ isimli kitabımda bütün bu ilişkileri tek tek belgeleri ile açıklayacağım. Bak Aytun Çıray... Sana bir teklifim var... Ben FETO'ya şerefsiz, vatan haini, katil, kasetçi, soyguncu diyorum... Hadi sen de desene, onurlu davranış nedir? Bir şantajcının şantajı ortaya çıktığında karşı tavır almaktır. Kasetçiler yakalandı kılınız kıpırdamadı... Karşı çıkamazsınız... Çünkü kim bilir bu FETOcuların elinde kimler hakkında hangi belge ve kasetler var?”

YORUM EKLE