Melih Gökçek’ten Koronavirüs için cahil öneri ‘Burun içine fön yaparak …’

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, koronavirüsle ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ise alay konusu oldu.

banner311
Melih Gökçek’ten Koronavirüs için cahil öneri ‘Burun içine fön yaparak …’

Gökçek, paylaşımında; İranlı sinema oyuncusu ve aktivist Golshifteh Farahani'nin koronavirüsten kurtuluşunu, kardeşine ses kaydı şeklinde atarak anlattığını iddia ettiği bir videoya yer verdi. Gökçek, paylaşımında, Farahani'nin koronavirüsten kurtuluş olarak, saç kurutma makinesinin ısısının burna verilmesini anlattığı ses kaydını paylaşırken, söz konusu paylaşımına ise, "İran asıllı Hollywood oyuncusu “Golshifteh Farahani” coronavirüs’e yakalanıyor. Coronavirüsten nasıl kurtulduğunu kardeşine anlatıyor. İnanırsınız inanmazsınız, doktorlar ne der ne demez bilmem. Ama ilginizi çekeceğine eminim..." notunu düştü.

"BU AYIP HEPİMİZİN"

Gökçek'in bu paylaşımına en sert tepki ise, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir'den geldi.

Murat Emir, "Burun içine fön yaparak virüsü öldürüp koronayı yenmek" derken, "Bunu ciddiye alan ve doktorların bu konuda ne söylediğini hala bilemeyen biri... Ve bu kişinin bu kafayla 24 yıl Ankara’yı yönetebilmiş olması... Bu ayıp hepimizin" diye belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.