Menzil Tarikatı şeyhi : Gavs'ın ailesine kölelik yapmak farzdır

Tarikatın hocalarından olan Fevzettin Erol'un tarikattakileri yalnızca "Gavs" dediği liderlerine değil, bütün ailesine köle olmaya çağırdığı sözler tartışma yarattı.

Tarikatla ilgili  son dönemde çok konuşulacak bir video gündeme düştü.

 Tarikatın hocalarından olan Fevzettin Erol'un tarikattakileri yalnızca "Gavs" dediği liderlerine değil, bütün ailesine köle olmaya çağırdığı sözler tartışma yarattı. Menzil Tarikatı Lideri Abdulbaki Erol'un torunu Seyyid Abdulbasid El Hüseyni, evlenirken tahta oturmuş ve görüntüler Cemaat'in içinde de tartışma yaratmıştı. Fevzettin Erol'un konuşmasında bu rahatsız olanlara yanıt verdiği ve "Gavs’ın çocuklarının torunlarının evlatlarının arasında tefrikat yapmayın" dediği görülüyor. Erol "Biz ve siz de ömrümüz boyunca Gavs’ın evlatlarına kölelik yapacağız, yapmaya da mecburuz üzerimizde farzdır, vaciptir" ifadelerini kullanıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA KAYA
MUSTAFA KAYA - 10 ay Önce

ISLAM DA KOLELIK HARAMDIR KIM MUSLUMANI KOLA YAPAN VE OLMASINI ISTIYEN INSAN SUHRETINE GIRMIS SEYTANDIR KATLI VACIPTIR.

yıldız
yıldız - 10 ay Önce

yıllarca avrupanın kölesi olduk kimse ses çıkarmadı orda kötü birşey demiyor siz yanlış anlamak istiyorsunuz ne demek istediğini biz anlıyoruz kalpleriniz mühürlü olduğu ve ipiniz avrupada olduğu için algı yapmaya çalışıyorsunuz başaramayacaksınız

Düzgün Düzer
Düzgün Düzer @yıldız - 10 ay Önce

Açıkla da anlayalım cahil bırakma ne olur bizi. Gavs ailesi kimdir. Nereden gelmiştir. Kerametleri nelerdir. Allah tarafından mı görevlendirilmişlerdir. Gelir kaynakları nelerdir. İnsanlığa katkıları nelerdir? Aydınlat hadi bekliyoruz.

vatandaş
vatandaş - 10 ay Önce

Allah senın ve senın gibi düşünen kişileri ıslah eylesin ...islamda kölellik yoktur....sadcee Allaha kulluk edilir.....eğer bu şekilde davranmaya devam edersenız Hz kuran ve sünnet dışı davrenışlara ozaman ALLAh sızı bıldığı gıbı yapsın amin

Turkoglu
Turkoglu - 9 ay Önce

Habererk sende civittin bu gavatlari haber yapiyon