Menzil Tarikatı şeyhinin torununun tahta oturduğu düğün görüntüleri

banner311
Menzil Tarikatı şeyhinin torununun tahta oturduğu düğün görüntüleri

Menzil Tarikatı Nedir?

Adıyaman merkezli ve Menzil'de kurulduğu için Menzil Tarikatı adıyla anılan Cemaat’in kurucusu Seyyid Abdulhakim el-Hüseyni. Daha sonra Seyyid Muhammed Raşid Erol zamanında genişleyen tarikatın şu an ki lideri ise, Abdülbaki Erol. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan tasfiye ile boşalan yerlere Menzil Tarikatı mensuplarının getirildiği yönündeki eleştiriler sık sık gündeme geliyor.

İslam dini lüks ve israfa karşı çıkarken, bir lokma bir hırka felsefesini de Müslümanlara öğütlüyor. Bununla ilgili Kuran-ı Kerim de ayetler de bulunuyor. Bunun yanı sıra İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in de lüks ve israfa karşı ilk Müslümanları (Sahabe) uyaran birden çok hadisi bulunmakta. Buna karşın Menzil Tarikatı şeyhinin torunlarının lüks yaşamları dikkat çekiyor. Menzil Şeyhinin torunlarının nişan ve düğünlerinde lüks tahtlarda oturması, son model araçlarle çekilmiş fotoğrafları ve videoları da yer alıyor.

Sosyal medya günlerdir Menzil Tarikatı şeyhinin torununun altın yaldızlarla donatılmış tahta otururken çekilmiş fotoğrafını konuşuyor.

Menzil Tarikatı, Türkiye’de başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere birçok devlet kurumuna en yoğun olarak AKP döneminde girdi. Öyle ki Hüseyin Besli gibi Erdoğan'a yakın isimler bile devlet içinde örgütlü tarikatten şikayetçiydi.

Menzil Tarikatı şeyhi Abdülbaki Erol’un torunu Seyyid Abdulbasid El Hüseyni, Nisan ayındaki nişanında tahta oturmuştu. Torun Seyyid Abdulbasid El Hüseyni Mayıs ayındaki düğününde de şatafatlı bir tahta oturdu. Menzil şeyhinin torunun düğününde havai fişek gösterisi yapılırken, çiçeklerle donatılmış lüks düğün aracıda dikkat çekiyor. Menzil şeyhinin küçük torunu da lüks düğün aracının önünde fotoğraf çektirirken görülüyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ehlibeyte Dil Uzatmayin
Ehlibeyte Dil Uzatmayin - 3 yıl Önce

Allahtan korkun ,Ehlibeytimi sevmeyenin kalbine iman girmez hadisini unutmayin.Seyitlerimizin zengin olmasi nicin birilerini rahatsiz ediyor hergun luks arabalara binen saltanat icerisinde partiler duzenliyen milyon dolarlar harcayan zengin cocuklarini playboy diye ,papparazi diye ove ove bitiremeyen asaglik zihniyet ,Peygamber torunun dugununden neden rahatsiz olur onlari tehlikeymis gibi gostermeye calisir.musluman fakir olacakmis ,hadi oradan .Allah icin Ehlibeyte dil uzatmayin

ali selçuk
ali selçuk - 3 yıl Önce

ağaları ve hamileri teyyip gibi bu tarikatın bebeleri de SARAYLARA, ALTIN TAHTLARA layık olduğu görülüyor.

try
try - 3 yıl Önce

lanet olsun bunlara

inanmıyorum lan
inanmıyorum lan - 3 yıl Önce

bunların hepsine teşkkür etmek lazım.çünkü bunların yobazlığı ,bağnazlığı,hainliği sayesinde üzerimizdeki bu sahte din safsatasından kurtulacağız.tiksine,tiksine.