Meral Akşener Ahlat'a taşınıyor

Akşener, Fox Tv'de İsmail Küçükkaya'nın canlı yayın konuğuydu.

Meral Akşener Ahlat'tan ev tutuğunu ve bayramlarda bayram sofrasını Ahlat'ta kuracağını açıkladı.

Meral Akşener FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı. 

“KRALDAN ÇOK KRALCI”

İnsanlar korktuğu için parti binası bulmakta zorlandık. Kraldan çok kralcı türemiş. Biz MHP'nin devamı olmayacağız.

7 Haziran seçimlerinde ağır bir iftiraya uğradım. Ucunda ölüm de olsa her şeye hazırım. Bir kadın hakim tarafından beraat ettim

“KINALI EL PARTİMİZİN LOGOSU DEĞİL”

Logomuz kınalı el olmayacak. Bu bana ait. Beraber hareket ettiğimiz kadınlarla ortak sembolümüz oldu.


“EĞİTİM YERLE BİR OLDU”

Mesleği eğitimcilik olan biriyim. Her gelen bakan bir reform adı altında değişiklik yaptı. Bunlar içinde sevdiğim, saydığım insanlar var. Mesela sayın Nimet Hanım’ı... Eğitim de böyle bir şey olmaz. Bir karar verilir ve yol seçilir. Bu iktidar döneminde derslik sayısı arttı. Derslik sayısı arttı ama eğitim yerle bir oldu.

“OTORİTER BİR BABANIN EVİNDE HİSSEDİYORUM”

Ben kendimi otoriter bir babanın evinde gibi hissetmeye başladım. Bir Cumhurbaşkanı’nın eğitimi olmayan, uzmanı olmayan bir konuda karar vereceği şey değil. TEOG kaldırırsınız MEOG koyarsınız. Neyi hedefliyoruz? Zorunlu eğitimi isterseniz 15 yıla çıkarın.

“SORULARI ÇALARSAN, YAPBOZ TAHTASINA ÇEVİRİRSEN”

İmam Hatiplere kaydırmak varsa açık ve net konuşun. Sınıfsal geçirgenlik, sosyal adalet vardı. Gariban çocuk ne yapacak? Çalışan çocukların önünü açmak lazım.

Soruyu çalarsan, yapboz tahtasına çevirirsen eğitim içine fitneyi ekmiş olursunuz.

“BİZİM UMUTLARIMIZ VARDI”

Bir araştırma yapıldı. Sizin ve benim geldiğimiz yerlerden… Bir üçgen çizildi. Kader, Umut, Keder… Bizim umutlarımız vardı. Parasız yatılı okullarda okudum. Siyasete girmesem, Gündoğdu köyünden çıkmış bir Profesör olacaktı. Şimdi insanlar iş bulamıyor, atanamıyor. 18 yaşında kız, bir kuş uçup uçmak istiyorum.

“FINDIK YÜZDE YÜZ YETMİŞ ARTMIŞ”
Fındık yüzde yüz yetmiş artmış… Maliyet artmış, fiyat düşmüş. Çok zahmetli bir iş. İnsan istihdamı lazım. Dağlık alanlarda, makine kullanmak zor. Fındık aynı zamanda Giresun, Trabzon, Rize, Ordu gibi illerimizden göçü engelliyor.
 

“AMERİKA ÖNCE SURİYE’DE İSTİYOR”
Şimdi tecrübemle okumam budur. Barzani 16 Nisan referandumda “evet” için çalıştı. İlk iş paçavra asıldı. Dedim ki ne karşılığında evet dedi.  Barzani, Türkiye’deki yönetimin manevi borcu olduğunu biliyor. Amerika önce Suriye’de istiyor, özerklik veya bağımsızlığa yakın bir Kürt devleti kurmak istiyor. Büyük devletlerinin tavrından dolayı erteleyebilir. Biz Türk devletinden çekindikleri için bu işten vazgeçmelerini beklerdik.

“VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERMELİ”
Türkiye’de Atatürk’e, Zübeyde Hanım’a, Cumhuriyet değerlerine sövmenin bedeli yok. Bugünün Başbakanı güçlü olmaya başlayınca, kendisine karşı yapılan en küçük eleştirinin karşılığı sert şekilde verildi. Zübeyde Hanım ne yapmış bunlara? Ne yapmış bu kadın? Bunlara vatandaş tepki göstermeli… Sadece klavye başında olmamalı.

PARTİNİN İSMİ NE OLACAK?

Akşener kurucu olacağı partinin isminin ne olacağına yönelik bir soruya ise “Partinin ismini belirlemedik daha. 30 seçenek var. Gerçekten henüz ben de bilmiyorum” yanıtını verdi. Parti çalışmaları kapsamında özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde çalışmalar yapacağını belirten Akşener “Bitlis Ahlat’ta ev kiralayacağım” dedi.

2019’DA ADAY OLACAK MI?

Akşener, 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olup olmayacağına ilişkin bir soruya ise “Arkadaşlarım bunu istiyorlar ama esas olan milletin gönlünde ne olduğu. Ona bakacağız. Partimiz kurulsun, çalışmalar başlasın…” diye yanıt verdi. Akşener, “Erdoğan’ı yenebilecek misiniz?” sorusuna ise “Yeneceğime inanıyorum” yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 12:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
RKB
RKB - 1 yıl Önce

Meral hanıma inanıyorum, güveniyorum ve destekliyorum. Kuracağı partinin de büyük oy alacağından da adım kadar eminim.

Milliyetçi Genç
Milliyetçi Genç - 1 yıl Önce

İşte Türk Milleti nin özlediği gerçek bir lider. İstanbul Ankara İzmir Antalya vs. değil Anadolu nun içinden mütevazi bir şehirden ev alıp taşınıyor. Allah yar ve yardımcınız olsun.

HASAN  BASRİ
HASAN BASRİ - 1 yıl Önce

EVET İSTENEN VE ÖZLENEN DE BU. ANKARA'DA OTURMAK YOK. BİRİLERİ KOLTUĞA YAPIŞTI KALDI. VATANDAŞIN İÇİNE GİRECEKSİN, KONUŞACAKSIN, TEBESSÜM EDECEKSİN. TOKALAŞIRKEN YÜZÜNE BAKACAKSIN, DERDİNİ DİNLEYECEKSİN. SEÇİMDE SEÇİME MEYDANLARA ÇIKMA YOK BİRİLERİ ONUDA YAPMADI 80 DEN 40 A DÜŞTÜK. BU AYRILMAYA ÜLKÜCÜLERİ MECBUR EDENLER. KENDİ YAPTIKLARI HATALARI BİLİYORLAR AMAA. NERDE BİZDE O ERDEM. BAŞARISIZSAN DA TERK ETMEK YOK. TAKIM ANTRENÖRLERİ NASIL DEĞİŞİYOR. TAKIM KÖTÜ SONUÇLAR ALMAYA BAŞLAYIP ÖYLE DEVAM EDERSE YOL GÖSTERİLİYOR. SAĞLIĞIM, SIHHATİM BOZULDU BEN YETİŞEMİYORUM DEYİP ÇEKİLMEK VARKEN İNATLA MAKAMI İŞGAL EDERSEN SONUÇ BU OLUR. SENİN BÜTÜN KADROLARINI BİRİLERİ TASVİYE EDECEK, SEN BUNA RAĞMEN HALE İSTEDME OLMAYA DEVAM EDECEKSİN. SANA BİR SÜRÜ HAKARET EDİLECEK, HER ŞEYİN AYAKLAR ALTINA ALINACAK SEN HALA DESTEĞE DEVAM. NEYMİŞ EFENDİM. DEVLET İÇİN, MİLLET İÇİN. HADİ ORDAN.