Meral Akşener Yalova'yı salladı!

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, referandum için çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Daha önce güvenlik gerekçesiyle iptal edilen Yalova programı bugün gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde İstanbul'dan Yalova'ya gelen Akşener, büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Kent meydanında vatandaşların sevgi gösteriyle karşılan Akşener, konuşma yapacağı Rauf Dinçkök Kültür Merkezi'ne gitti.

Saat 14.00'da başlaması gereken program, yoğun ilgi ve kalabalıktan dolayı yarım saat gecikmeli başladı. Referandum süreci ve başkanlık sistemine değinen Akşener, Ülkücüler "Hayır" diyecek açıklaması yaptı. Kendisini hedef alan yandaş medyaya da yüklenen "Boyun eğmeyeceğiz" dedi.

İşte Akşener'in konuşmasından öne çıkanlar:

Ben inanıyorum ki milletimizin irfanı bu gidişe dur diyecek, hayır diyecek. Özgürlüğün olmadığı, adaletin ortadan kalktığı, hukukun askıya alındığı bir sistemde, avukatlar için konuşuyorum; şimdi 2 kişi birbirleriyle problem yaşadı ve mahkemeye gittiniz. Siz de avukatısınız. Sizin avukatınız o hakimi tanımıyorsa siz o davayı kazanmayacaksınız.

Hakim tanıyan, o Başkanlık sisteminde yer alan avukatlar iş yapacak.

AKP sistemi içerisinde özgürlüklerin karalandığı, adaletin ortadan kalktığı ve ahlakın içinin boşaltıldığı bir süreç yaşanıyor. Büyükler bilir Hz. Adem kısasını. Hz. Adem ve Havva anamız haram lokma yedikleri andan itibaren olmuştur biliyor musunuz? Edep yerleri açılmıştır. Yani etik ve haya duyguları ortan kalkmıştır. Etek veya haya duyguları ortadan kalkan kişiler ne yaparlarsa yapsınlar onlar için her şey mubahtır. Şimdi biz haram lokma yiyenlerin içine düşmek gerekirken sayın Bahçeli’nin teklifiyle bir Başkanlık sistemi geldi. Sayın Cumhurbaşkanı Anayasal suç içliyor ve kendisini bundan geri koyamıyoruz. Bari bu işlediği suçları hukuki hale getirelim, gerekçe bu. Şimdi buradan sayın Bahçeli’ye soruyorum; gerekçe bu ise önce 80, sonra 40 milletvekili veren bu millet adına suç işleyen Cumhurbaşkanı’nın suç işlemesinin önüne geçmek için mücadele ederken, sizi kim Başkanlık teklifine itti. Bizimle alay etmeyin. Bu gerekçeyi önce Ülkücülere, sonra aziz Türk milletine bütün açıklığıyla anlatmak zorundasınız.

Anlatmalısınız ki biz gerçeği bilelim. Biz o gerekçenin doğru, eğri olduğuna bir karar verelim.

Cumhuriyetin tüm değerlerini değiştirecek teklifi ortaya atmanıza bize açıklamalısınız. Ey Balgat yönetimi, 24 saat ‘hayır’ diyecek Ülkücülere saldırmayı bırakınız, bize hakaret etmeyi bırakınız.

Buradan soruyorum sayın Binali Yıldırım, evet referanduma gidiyoruz. Milletimizi bizim başımızın tacıdır. Bütün gayri hukuki ve her türlü engellemeye rağmen bu çalışmanın sonunda referandum geçerse ben bu sonucun bedelini ödemeye hazırım. Amma velakin sayın Bahçeli sayın Binali Yıldırım siz hayır geçtiğinde gereğini yapmaya hazır mısınız?

Ülkücüleri ‘evetçi’ ‘hayırcı’ diye bölmeye çalışan dillere kulak asmayacaksınız.

Buradan sesleniyorum; aziz milletin aziz fertleri evet deseniz de hayır deseniz de bizimsiniz. Bu oyunu beraber bozacağız.

Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara hayır diyeceğiz.

Ama bizde sayın cumhurbaşkanının çok sevdiği bir söz, dikleşmeden dik durmak biz de bize hain ilan edenlerin bize temsil edenlerin,

Bütün anketler 58-59 şeklinde ‘hayır’ çıkıyor. Ben inanıyorum, inandığım için de diyorum ki bunun bir kaybedeni olacaksa kişisel olarak ben kaybetmeye hazırım. Sayın Bahçeli, sayın Binali Yıldırım ve sayın Cumhurbaşkanı hazır mısınız?

HDP SEÇİMİ BOYKOT EDECEK

Çok ağır iftiraların ve yanıltmacı propagandaların boşa geçeceği bir dönem yaşayacağız. HDP’nin seçimi kesinlikle boykot edeceğine inanıyorum. Yani ‘evet’ vermektense, ‘evet’e yarayacak hayırdan kaçacak en önemli unsur olarak ne şiş ne kebap yansın denilerek sandık boykotu yapacaklar.

Bu salonu şereflendiren sizleri temsil ettiği alanla ilgili, bireylerle ilgili en ağır kampanyalar, kötülemek kampanyaları yapılacaktır. Ama dün olduğu gibi bugün de kol kola gideceğiz ve Allah’ın izniyle haram lokma yiyenlerin, edep ve haya duygusu kaybolanların her birinden hesap soracağız.

Sonuç itibariyle bu referandum geçmeyecek.

Her birinize hayırlı günler, hayırlı işler, hayırlı sabahlar, hayırlı akşamlar diliyorum!

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 21:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ok Tay
Ok Tay - 4 yıl Önce

Medyanın ambargo uygulamasına karşılık kısıtlı imkanlarla Akşener hanımefendiyi bizlere ulaştıran HaberErk e sonsuz teşekkürler. Türk milliyetçileri birlik olduğu sürece sesimiz kısılamaz. Lütfen milliyetçi yayın yapan gazete tv site dergilere destek olalım.

Fatih23
Fatih23 - 4 yıl Önce

Meral hanım Allah senin yardımcın olsun bunca baskıya rağmen dirayetli ve onurlu bir şekilde yola devam ediyorsunuz.sonuna kadar hayır. ..

Şenol pak
Şenol pak - 4 yıl Önce

HELAL SANA başkanım bu millet çıkış arıyor onuda siz gerçekleştireceğimiz inşAllah Allah yardımcınız olsun Türk milliyetçileri olarak tam destek arkandayiz

Şenol pak
Şenol pak - 4 yıl Önce

HELAL SANA başkanım bu millet çıkış arıyor onuda siz gerçekleştireceğimiz inşAllah Allah yardımcınız olsun Türk milliyetçileri olarak tam destek arkandayiz

rıza
rıza - 4 yıl Önce

hergün 3-4 tane yeniçağ alıp dağıtıyorum

dedo
dedo - 4 yıl Önce

yandaş medya meral ablanın haberlerıne yorum yaptırmıyor korkusundan :)

Yasar isik
Yasar isik - 4 yıl Önce

Sayın aksener öncelikle budavada biz Ülkücüler senin arkandayiz seni bu ülkenin Başbakanı yapacağız burdan habererk sitesine sonsuz teşekkürler

Günnur gürışık
Günnur gürışık - 4 yıl Önce

Bizler hayır diyerek akpnin mhpyi öne çıkartarak diyer yandan hdp lilerle anlaşıp birer birer hdp LİLERİ bahçeli onaylı çıkartmaya başladılar bile eyer biz 80 öncesi ülkücüler ve bu güne gerçek ülkücülüğunden taviz vermeyen ülkücüler ( HAYIR ) diyerek TÜRKİYENİN TAPUSUNA VE NAMUSUNA SAHİP ÇIKALIM VE BAŞTA MERAL AKŞENER BAŞKANIM OLMAK ÜZERE SAYGILAR SUNUYORUM