Meteoroloji il il uyardı! Sağanak yağış fena vuracak

Meteorolojiden alınan son tahminlere göre, Ege, Akdeniz, Karadeniz, Doğu Anadolu, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Adana, Ankara, Eskişehir, Kastamonu'da şiddetli sağanak etkili olacak. Sıcaklıkların ise mevsim normallerinde seyredeceği öngörülüyor. İşte haritalarla 5 günlük hava tahminleri...

banner311
Meteoroloji il il uyardı! Sağanak yağış fena vuracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı, yer yer çok bulutlu, İç ve Güney Ege, Göller yöresi, Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkii, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Çanakkale'nin iç, Balıkesir'in kuzey kesimleri, Bursa, Eskişehir'in güney kesimleri, Adana, Ankara, Eskişehir ve Kastamonu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.

Rüzgarın genellikle Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile zamanla Güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı, diğer yerlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

HARİTALARLA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 10:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.