MHP'den Kutalmış Türkeş’e çok sert cevap

Başbuğ Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda MHP Genel Merkezi'nde babasına ihanet ve hakaret edenler olduğunu söylemişti.

MHP'den Kutalmış Türkeş’e çok sert cevap

Kutalmış Türkeş, Babalar Günü'nde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Senin gücünle babalık yapıp, kendini baba sananlar var. Sana ihanet ve hakaret edenleri, MHP genel merkezinde oturtanlar var. Senin sayende hüküm giyip utanmadan bize meydan okuyanlar var. Merak etme babaların babası. Ardında korkunç bir intikam alacaklar var" ifadelerini kullanmıştı.

MHP'DEN AYNI SERTLİKTE YANIT GELDİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı ve MHP'nin yayın organı Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek, yaptığı yazılı açıklamada Kutalmış Türkeş'in sözlerine aynı sertlikle yanıt verdi.

"KENDİSİ UTANILACAK BİR MESAJ OLMUŞTUR"

Açıklamasında Kutalmış Türkeş için "Vefasız" ve "Terbiyesiz" ifadelerini kullanan Çiçek, "Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in diğer oğlu Ahmet Kutalmış ise siyasete AKP'de başladı, en son yerel seçim çalışmasını ise CHP için yaptı. MHP'nin vefa adına yaptığı hiçbir davete dönüp bakmadı. Şimdi böyle birisi çıkmış Babalar Günü'nde 'Senin gücünle babalık yapıp, kendini baba sananlar var. Sana ihanet ve hakaret edenleri, MHP genel merkezinde oturtanlar var. Senin sayende hüküm giyip utanmadan bize meydan okuyanlar var. Merak etme babaların babası. Ardında korkunç bir intikam alacaklar var' mesajını paylaşarak hem vefasızlık yapıyor, hem terbiyesizlik yapıyor, hem de tehdit ediyor. Ahmet Kutalmış'ın utanması olsa, gerçekten kendisi adına utanılacak mesaj olmuştur bu" sözlerine yer verdi.

MİLLETVEKİLİ OLDUĞU DÖNEMİ HATIRLATTI

Açıklamasının devamında "MHP ne yapmıştır da Başbuğ Türkeş'e ihanet etmiştir?" diye soran Çiçek şöyle devam etti: "MHP, AKP ile Cumhur İttifakı kurduğu için mi ihanet etmiştir?Konu eğer AKP ile yan yana gelmek ise kendisine çok şey hatırlatır ve utanmasını bekleriz. Ama sözlerinden anlaşılacağı üzere Ahmet Kutalmış'ın utanması yoktur. Ahmet Kutalmış, AKP'den ne zaman milletvekili olmuştur? 2011 yılı değil mi? O tarihler AKP ve MHP'nin birbirine çok sert eleştiriler yaptığı günlerdi. AKP'nin Habur'u, Oslo'yu gerçekleştirdiği, PKK açılımı yaptığı ve MHP'nin tüm bunlara şiddetle karşı çıktığı günlerde, Ahmet Kutalmış buna rağmen AKP'den milletvekili olmuştu. Ahmet Kutalmış'ın bugün ihanetten falan bahsettiğine bakmayın, MHP hangi noktada ise o tam tersini yapmayı bir yaşam tarzı haline getirmiştir."

İŞTE O YAZININ İLGİLİ KISMI

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in milyonlarca evladı vardır. MHP de Başbuğ Türkeş’in milyonlarca evladına bıraktığı en büyük miraslardan birisidir. En acı olan da seçimlerde PKK’nın büyük partisi haline gelen CHP’nin başarısı için çalışmış, CHP’nin adaylarını destekleyip, ona oy vermiş olan Ahmet Kutalmış’ın, MHP’yi Başbuğ Türkeş’e ihanetle suçlamasıdır.

Türk siyasetinde “Babalar ve Oğulları” diye bir tanım yerleşmiştir. İsmet İnönü’nün oğlu, Adnan Menderes’in oğlu, Turgut Özal’ın oğlu, Necmettin Erbakan’ın oğlu, Başbuğ Alparslan Türkeş’in oğulları ve daha birçok devlet adamı ve siyasetçinin oğlu kimi siyasi parti genel başkanı olarak, kimi milletvekili olarak, kimi siyasi projelerde yer alarak bu alanda var olmuşlardır. Ama bunlardan kimi, babalarının isminin ağırlığını taşıyamamış, kimi babalarına yakışmayan davranışlarla adından söz ettirmiş, kimi de babasının isminin arkasına sığınarak yanlış işlere bulaşmıştır.

Maalesef Başbuğ Alparslan Türkeş’in oğulları da bu tarif içinde bizleri üzen olmuştur. Siyasi tercihleri, MHP’ye karşı vefasızlıkları, yaşantıları, siyasi söylemleri incitici olmuştur. Geçmişte Tuğrul Türkeş ile ilgili çok yazı yazdım. O şimdi AK Parti milletvekili olmasına rağmen ortalıkta pek görünmeyi tercih etmiyor. MHP’ye yönelik geçmişte yapmış olduğu vefasızlıkları ve eleştiri adı altındaki hakaretlerini pek gerçekleştirmiyor. Ama yarınlarda ne yapar orası bilinmez.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in diğer oğlu Ahmet Kutalmış ise siyasete AKP’de başladı, en son yerel seçim çalışmasını ise CHP için yaptı. MHP’nin vefa adına yaptığı hiçbir davete dönüp bakmadı.

Şimdi böyle birisi çıkmış Babalar Günü’nde “Senin gücünle babalık yapıp, kendini baba sananlar var. Sana ihanet ve hakaret edenleri, MHP genel merkezinde oturtanlar var. Senin sayende hüküm giyip utanmadan bize meydan okuyanlar var. Merak etme babaların babası. Ardında korkunç bir intikam alacaklar var” mesajını paylaşarak hem vefasızlık yapıyor, hem terbiyesizlik yapıyor, hem de tehdit ediyor. Ahmet Kutalmış’ın utanması olsa, gerçekten kendisi adına utanılacak mesaj olmuştur bu…

Aynı terbiyesizliği, Ozan Arif’in cenaze töreninde “Bugün MHP yönetiminde bulunan bir kısım köpek gibi hiçbir zaman ihanet etmedi” şeklindeki konuşmasıyla da yapmıştı.

Ne MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, ne de MHP’nin herhangi bir yöneticisinin Türkeş ailesinin bir ferdini incitecek bir tane davranışı bugüne kadar olmamışken, bazı aile fertlerinin MHP’ye yaptığı vefasızlığın izahı gerçekten zordur. Sayın Devlet Bahçeli, gerek kamuoyu önünde, gerekse özel sohbetlerinde Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in aile fertlerinden bahsederken o kadar ölçülü, o kadar nezaketli cümleler kullanır ki, bu gibi vefasızlıkları, seviyesizlikleri görünce insan ne diyeceğini bilemiyor.

Öncelikle şunu başta Ahmet Kutalmış olmak üzere herkes bilmeli…

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in milyonlarca evladı vardır. MHP de Başbuğ Türkeş’in milyonlarca evladına bıraktığı en büyük miraslardan birisidir.

En acı olan da seçimlerde PKK’nın büyük partisi haline gelen CHP’nin başarısı için çalışmış, CHP’nin adaylarını destekleyip, ona oy vermiş olan Ahmet Kutalmış’ın, MHP’yi Başbuğ Türkeş’e ihanetle suçlamasıdır.

MHP ne yapmıştır da Başbuğ Türkeş’e ihanet etmiştir?

MHP, AKP ile Cumhur İttifakı kurduğu için mi ihanet etmiştir?

Konu eğer AKP ile yan yana gelmek ise kendisine çok şey hatırlatır ve utanmasını bekleriz. Ama sözlerinden anlaşılacağı üzere Ahmet Kutalmış’ın utanması yoktur.

Ahmet Kutalmış, AKP’den ne zaman milletvekili olmuştur?

2011 yılı değil mi?

O tarihler AKP ve MHP’nin birbirine çok sert eleştiriler yaptığı günlerdi. AKP’nin Habur’u, Oslo’yu gerçekleştirdiği, PKK açılımı yaptığı ve MHP’nin tüm bunlara şiddetle karşı çıktığı günlerde, Ahmet Kutalmış buna rağmen AKP’den milletvekili olmuştu. Ahmet Kutalmış’ın bugün ihanetten falan bahsettiğine bakmayın, MHP hangi noktada ise o tam tersini yapmayı bir yaşam tarzı haline getirmiştir.

MHP’ye davet edildiğinde sanki geldin de milletvekili yapılmadığın için mi AKP’ye geçtin ve AKP’nin Türk milliyetçileri, Ülkücüler tarafından en ağır eleştirildiği bir dönem gidip milletvekili oldun?

O dönem Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in hangi fikir ve düşünce çizgisi hayat buluyordu da AKP’ye geçmiştin Ahmet Kutalmış?

İşin en tuhaf tarafı ise CHP şimdi PKK’nın büyük partisi, HDP’nin can yoldaşı olmuşken CHP’ye geçiyor ve yine MHP’yi eleştiriyorsun.

Oysa AKP-MHP arasında 15 Temmuz sonrası kurulan Cumhur İttifakı’nda Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in hakkının teslim edildiği, onun fikir ve düşünce çizgisine uygun bir atmosfer oluşturulmuştur. PKK terör örgütünün en üst düzey yöneticilerinin 16 Nisan referandum zamanı söylediği şu sözler aklıma geliyor:

“Dolasıyla geriye dönük çok güçlü bir değişiklik AKP-Erdoğan ile beraber MHP ortaklığıyla oluşuyor. Aslında olan bir nevi Alparslan Türkeş’in “Biz içeride, fikirlerimiz iktidardır” öngörüsünün pratikleşmesi oluyor. Yani artık MHP dediğimiz o faşist, Ülkücü, ırkçı milliyetçi zihniyet Anayasalaşarak devletleşiyor.

Türkiye’nin düşmanı olan bir terör örgütü bunları söylüyor. Ahmet Kutalmış ise MHP’yi ihanetle suçluyor. MHP, PKK terör örgütüne kan kusturan iradeyi oluşturarak ve o iradeye en büyük desteği vererek mi ihanet etmiş oluyor?

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Kıbrıs’ta doğduğu ve 8 yaşına kadar yaşadığı evi TİKA’ya verdiği talimatla restore ettiren, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in doğum gününü MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi telefonla arayarak kutlayan, ölüm yıl dönümünde anma mesajı yayınlayan, mezarına gidip dua eden ve yıllardır Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e atılan “Adnan Menderes’i Türkeş astırdı” iftirasını konuşmasındaki “Sürgüne gönderildiği Hindistan’dan idam kararlarının hukuki ve meşru olmadığını belirterek trajediyi engellemek için çırpınan merhum Alparslan Türkeş’i de rahmetle yâd ediyoruz” sözleriyle ortadan kaldıran MHP’nin Cumhur İttifakı ortağı olan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile senin AKP milletvekili olduğun dönemi bir kıyasla bakalım Ahmet Kutalmış, ortaya nasıl bir sonuç çıkıyor?

MHP’nin Başbuğ Türkeş’e ihanet ettiği bir tane örnek gösterebilir misin?

Son 4 yılda öldürülen 16 bine yakın terörist manzarası mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerçekleştirdiği Türk dünyası konsey toplantılarının yapılması mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Kıbrıs’taki gelişmelere artık milli duruş ve tavırla yaklaşmak mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Barzani’nin bağımsızlık yolundaki referandum çabasını engelleyip, Kerkük’te Türkmen bayraklarının yeniden dalgalanmasını sağlamak mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Türk devlet yapısının milli refleks kuşanan valilerle, emniyet müdürleriyle, kaymakamlarla şekillenmesi mi Başbuğ Türkeş’e ihanet?

4600 YPG’li teröristin ortadan kaldırıldığı Afrin Operasyonu’ndan dönen özel harekât mensuplarının üniformalı binlerce polis tarafından emniyet binası önünde milli sembolümüz Bozkurt işaretiyle karşılanması mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Terör örgütü PKK’ya hizmet eden HDP’li belediyelere kayyum atanması, bölücülük yapan HDP milletvekillerinin, belediye başkanlarının tutuklanması mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Allah aşkına ve babanız Başbuğ Türkeş hatrına söyle Ahmet Kutalmış, Başbuğ Türkeş’i işaret ederek “sana ihanet ve hakaret edenler” diyerek attığın mesaj neyin nesidir?

YORUM EKLE