MHP İçin "Kandan ve kadavradan besliyorlar" diyen Metiner’in Çakıroğlu'nun mezarında ne işi var?

Cumhur İttifakı’nın İzmir adayı Nihat Zeybekçi, HADEP eski genel başkan yardımcısı ve çözüm sürecinin savunucularından AKP'li Mehmet Metiner ile birlikte, PKK'lılar'ın şehit ettiği ülkücü Fırat Çakıroğlu'nun kabrine gitti.

MHP İçin "Kandan ve kadavradan besliyorlar" diyen Metiner’in Çakıroğlu'nun mezarında ne işi var?

Ege Üniversitesi Kampüsü'nde, 20 Şubat 2015 tarihinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Ülkü Ocakları Üniversite Başkanı Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu, şehadet yıl dönümüne üç gün kala kabri başında yad edildi.

METİNER’İ DE YANINDA GÖTÜRDÜ

Ciddi Gazete’nin haberine göre; Yaklaşan 31 Mart seçimleri öncesi PR çalışması yapan AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, HADEP'in eski genel başkan yardımcısı ve çözüm sürecinin mimarlarından Mehmet Metiner'i de yanına alarak Çakıroğlu'nun kabrini ziyaret etti. Nihat Zeybekçi ile HADEP eski genel başkanı AKP eski milletvekili Mehmet Metiner'e MHP İzmir milletvekilleri Hasan Kalyoncu, Tamer Osmanağaoğlu, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur eşlik etti.

METİNER MHP İÇİN NE DEMİŞTİ?

Mehmet Metiner, PKK'nın siyasi temsilciliğini yapan HADEP'te eş genel başkanlık yaptı. Çözüm sürecinde PKK çukur kazıp tahkimat yaparken eleştiriler yükselince MHP için "Kandan ve kadavran besliyorlar" demişti. Barış sürecinin en ateşli savunucularından olan Metiner, "Biz bu sorunu çözdüğümüzde MHP tabelasını indirmek zorunda kalacak. MHP diye bir parti kalmayacak. Dağlardan şehitlerimiz gelmediği zaman MHP diye bir parti kalmayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 12:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir Bozkaya
Bekir Bozkaya - 3 yıl Önce

Çok yüzlü sahtekarlar sürüsüne hayırlı olsun.Birileri ilkeden ,ülküden söz ediyordu.Ne iyi.Ülkücüler kullanışlı düşüncesizdirler(?) nasıl olsa.

Erkan
Erkan - 3 yıl Önce

Emserim gecmişi bırakalım şimdiye bakalım adam aslanlar gibi mücadele veriyor pkk ya hdp ye karşı

Mehmet Ak
Mehmet Ak - 3 yıl Önce

Tam anlamı ile çok yüzlü ( politikacı ) siyasetçi tipi.Oy için her şeyi yaparlar.

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 3 yıl Önce

Sen şehidine sahip çıkmaz çıkamazsa başkaları yalancıktan da olsa çıkar.Sandalyeler boş tutulmak için değil oturmak içindir.

Bingöllü
Bingöllü - 3 yıl Önce

Bu Yalakoşlar,bizlerle dalga geçiyorlar.! Sizlere 31 Mart'ta Osmanlı tokadı Hazırdır,AKP için.Bunlar Oy için Takla atarlar Abe.

sancar afşin
sancar afşin - 3 yıl Önce

oradaydım bende,tepki gelince tören sonuna kalmadan ayrıldı,ülkü ocakları başkanı da gelecekti gelmedi..bilmediğimiz bazı rahatsızlık var gibi..

Tunç TEKİN
Tunç TEKİN - 3 yıl Önce

Tayyip Bey,Başbuğ Türkeş'in mezarını 20 yıl sonra keşfetti.Bu zihniyete çok görmemek lazım.

Mehmet Enver
Mehmet Enver - 3 yıl Önce

Metiner'ler,Miroğlu'lar;Yağmur nereye yağarsa,tarlalarını oraya taşırlar,Bunlarda ülkede saygın !...


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344