MHP'li isimden raportör Kati Piri’ye ' Ya evlenelim ya da...'

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri, önceki gün TBMM'de MHP'nin, ‘Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu' Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Günal'la görüştü.

MHP'li isimden raportör Kati Piri’ye ' Ya evlenelim ya da...'

Günal, Piri'ye AB'nin çifte standart uyguladığını söyleyerek, "İlişkimiz bir türlü bitmeyen evliliğe, aşk hikâyesine döndü. Ya evlenelim ya da alın yüzüğünüzü gidin" dedi.

Hürriyet'ten Umut Erdem'in haberine göre, Günal, geçmişte Avrupa Birliği'ne (AB) yüzde 70 oranında olan olumlu, yüzde 30 oranında olan olumsuz bakış açısının tersine döndüğünü söyledi.

Bunun nedeninin AB'nin Türkiye'ye çifte standart uygulaması olduğunu belirten Günal, şunları kaydetti:

'İLİŞKİYİ YÜRÜTMEK ZORLAŞIR'

AP Türkiye raportörü Piri: Her geldiğimizde durum daha da kötüye gitmiş oluyor
"MHP'nin temel duruşu bellidir. Onurlu üyelik istiyoruz. Halen bizi süründürüyorsunuz. Mülteci anlaşmasını konuşuyoruz, biz buna insani bir görev olarak yaklaşıyoruz. Siz rakamlarla bakıyorsunuz. Terörle mücadele kanununu önümüze koyuyorsunuz, sizin önceliğiniz halen bu mu, biz her gün şehit veriyoruz. Samimiyet ve karşılıklı saygıyı görmezsek bu ilişkiyi yürütmek zor olur."

"YA EVLENELİM YA DA GİDİN"

MHP'li Günal, görüşmede eleştirilerin yanı sıra Piri'ye bir de espri yaptı. Günal, AB'nin Türkiye'ye çifte standart uyguladığını yönelterek, "İlişkimiz bir türlü bitmeyen evliliğe, aşk hikâyesine döndü. Ya evlenelim ya da alın yüzüğünüzü gidin" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ve Ekmelettin İhsanoğlu'ndan oluşan MHP temsilcileri de önceki gün AB Komisyonu heyetiyle görüştü. Usta, AB'ye giriş sürecinin devlet politikası olduğunu belirterek, "Nihai hedefin tam üyelik olduğunu ifade ediyoruz ve tam üyelik müzakerelerinin de devam etmesinden yanayız" açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 19:23
YORUM EKLE