MHP'li Lütfü Türkkan'dan sarsıcı iddia: TSK için üretilen araçlar PKK'da

MHP Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan'dan şoke eden bir iddia geldi.

MHP'li Lütfü Türkkan'dan sarsıcı iddia: TSK için üretilen araçlar PKK'da

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TSK için üretilen Otokar zırhlı araçlarının PKK tarafından da kullanıldığını belirterek, konuyla ilgili Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Önergesinde “Bir Türk firması olan Otokar, emniyet ve iç güvenlik için de araç üretmekte, bu araçlar zaman zaman terörle mücadelede Mehmetçik tarafından kullanılmış ve kullanılmaktadır” diyen Türkkan, Otokar’ın polis ve asker için ürettiği araçların son dönemde PKK tarafından da kullanıldığına vurgu yaptı. MHP’li vekil, yerli bir firmanın kritik görevler için ürettiği araçların PKK’nın eline nasıl geçtiğinin acil olarak açıklanmasını istedi.

“ARAÇLAR GİZLİDEN GİZLİYE TERÖR ÖRGÜTÜNE Mİ PAZARLANIYOR”

“Otokar’ın polis ve asker için ürettiği araçların özellikle son dönemde PKK tarafından kullanılması ne anlama gelmektedir?” diye soran Lütfü Türkkan, “Bu araçlar gizliden gizliye terör örgütüne mi pazarlanıyor” sorusuna yanıt istedi.

"ÇÖZÜM SÜRECİ"NİN PARÇASI MI?

Milli Savunma Bakanı’na “Otokar firmasının ürettiği ve kritik bölgelerde kritik görevler için kullanılan araçların PKK tarafından da kullanılmaya başlanması sözde çözüm sürecinin bir parçası mı?” sorusunu yönelten Türkkan, Bakan Yılmaz’a“PKK terör örgütünün kullanımına sunulan yerli firmaların ürettiği başka malzemeler de var mıdır?” sorusuna da yanıt vermesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER