MHP'li Mehmet Parsak, niçin aday yapılmadı?

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, bugünki köşe yazısında partilerin liste kulislerini yazdı. 

MHP'li Mehmet Parsak, niçin aday yapılmadı?
banner170

MHP'nin sosyal medya üzerinden açıklanan listesinde kimlerin olduğundan ziyade, kimlerin olmadığının dikkat çektiğini ifade eden Zeyrek, bunlardan en dikkat çeken ismin Mehmet Parsak olduğunu kaydetti. 

Seçimden sonra kurulacak hükümette bakan olacağından bahsedilen Parsak'ın, listeye girmeyişinin sebebi, bakanlık değilmiş. Bahçeli'ye yakın birinin Zeyrek'e verdiği bilgiye göre, Bahçeli, bir yanlışından dolayı Parsak'ın adını çizmiş

Zeyrek'in yazısında konuyla ilgili kısım şöyle:
 

"Siyaset, asıl bugünden sonra hareketlenecek. Çünkü, artık milletvekili aday listeleri netleşecek. 
Bu konuda ilk adımı MHP Lideri Devlet Bahçeli attı.

Milletvekili aday listesini sosyal medya üzerinden paylaştı. Siz de fark etmişsinizdir, MHP’nin listesinde “kimlerin olduğu” sorusundan çok “kimlerin olmadığı” konuşuldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için imza vermeyen beş milletvekilinin aday olmayacağı zaten biliniyordu. Ancak 8 MHP milletvekili daha listelerde yer bulamadı.

MHP milletvekili aday listesinin en ilginç yanı, 16 Nisan 2017 günü referanduma sunulan Anayasa değişiklik metninin hazırlanmasında MHP’yi temsil eden Mehmet Parsak’ın listede olmayışıydı. Bu sürpriz haberin duyulmasından sonra “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kuracağı hükümette MHP’yi temsilen bakan olacak” yorumları yapıldı.

Ancak Bahçeli’ye yakın bir kaynağıma, “Bakan mı olacak” diye sorduğumda güldü ve “Yok öyle bir şey. Bu iddiayı kim ortaya attı bilmiyorum ama gerçekten komik.

Kendisi Sayın Genel Başkan’ın not ettiği bir yanlış yapmıştır” ifadesini kullandı. Yaptığım görüşmelerde, aday olamayan 13 MHP milletvekilinin parti içinde kalıp İstanbul milletvekili Atilla Kaya’nın yaptığı açıklamalar doğrultusunda faaliyet göstereceğini de öğrendim." 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet tan
mehmet tan - 11 ay Önce

Sayın parsak çok kıymetli bir vekildir ve sayın devlet bahçelinin bir bildiği vardır.Parsak vekilimizi bakan olarak görmek istiyoruz.

TUNÇ TEKİN
TUNÇ TEKİN @mehmet tan - 11 ay Önce

Mehmet Parsak MHP adına AKP ile Türkiye Cumhuriyetini ''krallığa'' dönüştüren yeni rejimin mimarları arasındadır.Adı tarihe geçmiştir.Damat Ferit hakkında tarih, hangi hükmü vermişse Parsak'a da aynı hükmü verecektir.Kendisi Ankara'da bir kaç yıl Afyonlular Dernek Başkanlığı yapmış,Devlet Bahçeli'ye yalakalık yaparak milletvekili olmuştur.Tayyip Erdoğan'a ağır hakaret içeren tivitleri hala mevcuttur.Bir kişiliksiz örneğidir.Adı unutulup gidecektir.

Osman ecel
Osman ecel - 11 ay Önce

parasak şevkat çetin in yanına gidiyor görevden alındıktan sonra tabiki bahçeli kini not etmiş ve işlem tamam

afyonlu
afyonlu - 11 ay Önce

aday yapılana kadar afyonda bilinmeyen birisiydi, liste başı olunca kim bu kerata dedik tepeden inme aday idi, tepeden gitti, güle güle, ha birde şimdi afyon liste başı da taytak adında fetönün dinleme kumpasına düşen bir hovarda

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151